2:6 LGKS 38 Podlesianka Katowice

Tak, tak…Dwa lata temu już był taki tytuł na naszych łamach, ale lokalna prawda jest właśnie taka (patrząc na przebieg meczu Bayern – Borussia 4:2). Walec prowadzony przez Damiana Ostrowskiego jedzie dalej. W sobotę się rozpędzał powoli, ale jak już złapał…Wracając do tytułu. “Emka” jak Dortmund prowadziła już na początku spotkania 2:0. Podlesianka skończyła jak Bayern – tylko strzeliła dwa gole więcej… “Twierdza” Kostuchna padła.

Od pierwszej minuty widać było większą determinację u gospodarzy. Szybko się to przełożyło na bramki i po 20 minutach było już 2:0 (D.Bąk i K.Honysz). Chwilę potem mogło być 3:0, bo jeden z zawodników gospodarzy trafił w słupek. Zamiast 3:0 było 2:1 do przerwy, bo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kędzierski. Miał swoje szansę też Rosiński, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki samobójczej (54.min). Przy wyniku 2:2 widać było, że uszło powietrze z gospodarzy. Niby walczyli, ale nie z takim zębem jak od początku. Natomiast w drugiej połowie oglądaliśmy fajną grę gości. Nosa miał trener Ostrowski, który wpuścił na boisko Dąbrowieckiego – zna to boisko jak mało kto…Potem oglądaliśmy “zabójcze 3 minuty” Podlesianki, które już ostatecznie przesądziły o wyniku meczu. Najpierw Nowotnik popisał się ładnym strzałem (66.min 2:3), następnie wspomniany wcześniej Dąbrowiecki z bliska wepchnął piłkę do bramki (67.min 2:4) – obrońcy Górnika stanęli na chwilę, bo myśleli, że jest spalony. W 69. minucie znów Dąbrowiecki z bliska głową podwyższa na 5:2 dla gości. W 78. minucie gospodarze mieli szansę na 3 bramkę, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Honysz – bramkarz Podlasianki wyczuł jego strzał. W końcu w ostatniej akcji meczu swoją bramkę zdobył Rosiński (2:6).

Pewna wygrana gości z Podlesia, a Górnik wciąż musi walczyć o mistrzowską czwórkę. W środę ważny mecz z Pogonią Imielin.

MK Górnik Katowice – Podlesianka Katowice   2:6 (2:1)