LGKS 38 Podlesianka Katowice  1:1

“Ta ostatnia niedziela, dzisiaj się rozstaniemy…” Wstając w niedzielę rano z łóżka, pewno część kibiców z Podlesia nuciło sobie tą piosenkę pod nosem, mając na myśli korzystny wynik Podlesianki w meczu z Zagłębiem. I przy tym wyniku – najlepiej wygranym – byłoby to rozstanie już z Zagłębiem na 6 punktów i resztą drużyn na więcej…

Dobrze weszli w mecz gospodarze. W 10 minucie Marcin Rosiński został zablokowany, ale w 23 już Bartłomiej Kędzierski sprawił, że w Podlesiu było głośno. Dwie minuty później ponownie Rosiński daje znać o sobie, ale trafia w boczną siatkę. W odpowiedzi Damian Hałatek  zatrudnił Tomanka, ale ten sobie poradził. Nie poradził sobie już przy obronie rzutu karnego w 35 minucie. Błąd Mateusza Żemły, faul na zawodniku Zagłębia i Mateusz Popczyk wyrównuje stan meczu. Dobra, szybka pierwsza połowa, ze wskazaniem na gospodarzy.

Początek drugiej połowy to ataki gospodarzy między 46, a 50 minutą. W 51 minucie Adrian Troć sprawdza czujność Tomanka. Potem znów katowiczanie napierają i widzimy trzy strzały. Dwa nad poprzeczką, a trzeci broni Matko Pedrijic. W 67 minucie ponownie Rosiński testuje bramkarza gości, ale Pedrijic im straszy, tym lepszy. To, co w tym sezonie broni bramkarz Zagłębia, to historia…Wielki szacunek! Piłkę meczową miał Mikołaj Staniak, który oddał strzał w 87 minucie, ale piłka trafia w obrońcę Podlesianki i minęła słupek… W tym momencie wszystkim kibicom gospodarzy spadł kamień z serca…

Remis 1:1 zasłużony. Więcej z gry i sytuacji mieli gospodarze, ale to sosnowiczanie mogli zdobyć bramkę w końcówce i wywieźć 3 punkty. Brawa dla obu zespołów, za chęć grania w piłkę, a nie w szachy. 4 kolejki do końca i jeszcze może być ciekawie, ale Podlesianka ma najlepszą sytuację, by kontrolować sytuację w tej grupie mistrzowskiej.

Warto wspomnieć o sędziowaniu, które było wzorowe w wykonaniu całej trójki sędziowskiej, a wszystkie sporne sytuacje Sławomir Smaczny z Bytomia gasił w zarodku.

PODLESIANKA KATOWICE – ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC   1:1 (1:1)