4:0

W końcu awansowali…

Do trzech razy sztuka można by powiedzieć w przypadku Sparty. Rok temu było trzecie miejsce i awans Zagłębia II Sosnowiec, dwa lata wcześniej też trzecie miejsce i awans Podlesianki Katowice. W końcówce zakończonego właśnie sezonu, rezerwy Ruchu Chorzów już miały przewagę 7 punktów nad Spartą, ale los się do katowiczan uśmiechnął i po meczu z Górnikiem MK Katowice wszyscy związani ze Spartą, mogli świętować historyczny sukces, jakim jest awans do IV ligi.

Piłka nożna jest nieobliczalna, zdarzają się niespodzianki, ale większość obserwatorów zastanawiała się nie nad tym, czy Sparta wygra, ale ile bramek nastrzela Górnikowi. Goście przyjechali w bardzo okrojonym składzie i pomimo dobrej gry w pierwszej połowie, było tylko kwestią czasu, kiedy Spartanie “napoczną” Górników. Stało się to pod koniec pierwszej połowy. W drugiej połowie Sparta strzeliła jeszcze trzy bramki i wygrała cały mecz 4:0.

Puchary okolicznościowe na ręce kapitana Sparty wręczył przedstawiciel Podokręgu Sosnowiec Sławomir Powolny i Prezes Podokręgu Katowice Stefan Mleczko. Mecz oglądało bardzo dużo kibiców, wśród nich zauważyliśmy wielu piłkarzy i trenerów, którzy byli wcześniej związani ze Spartą. Każdy chciał uczestniczyć w tym historycznym dniu dla klubu grającego na katowickim Rapidzie. Świętowania nie było końca. Z murawy ekipa Michała Chmielowskiego przeniosła się do szatni, a potem na mały posiłek, na który i my zostali zaproszeni, za co dziękujemy!

Warta odnotowania jest jeszcze sytuacja z drugiej połowy meczu. Atakujący na bramkę Górnika Kamil Łączek uderzył w ferworze walki obrońcę Górnika, który upadł, sędzia tego nie zauważył. Zawodnik Sparty mając już tylko przed sobą bramkarza Górnika, nie pobiegł jednak na bramkę, tyko zatrzymał piłkę i podszedł do leżącego zawodnika Górnika i pomógł mu wstać. Bardzo się cieszymy, że takie sytuacje jeszcze zdarzają się na naszych boiskach i mamy nadzieję, że zdarzać się będą!

A my, już nie możemy się doczekać meczów derbowych Sparty z Rozwojem, czy Podlesianką. Będzie się działo, oj będzie….!

SPARTA KATOWICE – GÓRNIK MK KATOWICE   4:0 (1:0)