A SOS: ŁAGISZA ROZBIŁA GÓRNIK

SKS Łagisza  10:2

Dziwny to był mecz. Pierwsza połowa na styku, a w drugiej istniała tylko jedna drużyna…

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, co wydarzy się w drugiej. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 2:0 i to chyba ich lekko uśpiło, bo Górnicy zaczęli atakować i poczynali sobie co raz śmielej – a bramkarz gospodarzy co chwilę upominał swoich defensorów, by Ci byli bardziej skupieni. Nie byli i po 30 minutach mieliśmy remis 2:2. Dopiero to jakoś wywołało wstrząs u łagiszan, gdyż ostatni kwadrans znów należał do nich (słupek i bramka).
.
W drugiej połowie sosnowiczanie zostali chyba w szatni, choć początek drugiej połowy mógł ich znokautować (gol w 46 minucie na 4:2) i zniechęcić do dalszej gry. W 48 minucie jeszcze obie drużyny się “spięły na siebie” na środku boiska. Lepiej psychicznie to wytrzymali piłkarze Łagiszy, którzy od tego momentu zaczęli demolkę Górnika. Ozdobą tej demolki była bramka Kamila Zimoląga z połowy boiska. Zresztą zaliczył on prawdziwe wejście smoka. Jako rezerwowy wszedł i ustrzelił hattricka.
.
Zasłużona wygrana SKS-u, którzy byli tego dnia lepsi. Fajne w ekipie Bartosza Mizi jest to, że dalej wprowadza młodych zawodników, co na pewno zaprocentuje na przyszłość, a ten mecz Górnikom po prostu nie wyszedł…