4:1

Tabela A klasy tyskiej tak się ułożyła, że ostatni mecz sezonu miał zadecydować, która z drużyn awansuje do ligi okręgowej…

Na cud – czyli porażkę JUW-e – liczył Leśnik Kobiór, który był pierwszy w tabeli, a chwilę temu kapitalną pozycję wyjściową do awansu miała Studzionka, która zaprzepaściła swoją szansę. Gościom z Jaroszowic wystarczyło więc tylko wygrać…

Od samego początku goście zaatakowali i w 3 minucie wywalczyli rzut karny. Pechowym wykonawcą okazał się Andrzej Cibor, który trafił w słupek. Chwilę potem było jednak już 0:1. Ładną główką popisał się Olaf Augustyniak (6 min.). Od tego momentu gościom już grało się luźniej i widać było, że kolejne bramki będą kwestią czasu. Jednak nie można napisać, że była to całkowita dominacja JUW-e, bo piłkarze Siódemki grali odważnie i stworzyli sobie 3-4 sytuacje bramkowe. Celowniki tego dnia u gospodarzy były jednak rozregulowane i piłka przechodziła obok bramki, czasem też dobrze interweniował bramkarza gości Szymon Kwiatkowski. Końcówka gości była zabójcza. Najpierw w 35 minucie Jakub Krzczuk wykorzystał rzut karny, a 3 minuty później popisał się ładną główką i na przerwę piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 0:3.

W 52 minucie zrehabilitował się za nie trafiony rzut karny Cibor, który wykończył ładną akcję zespołu strzałem z bliska i było już wiadomo, że nikt już nie odbierze awansu piłkarzom Dawida Frąckowiaka. Goście dążyli do strzelenia kolejnych bramek, a gospodarze do strzelenia honorowej. Udało się to Siódemce. W 85 minucie Paweł Myszor pewnie wykorzystał rzut karny i mecz skończył się wynikiem 1:4.

Potem wystrzeliły szampany i goście odtańczyli radosny taniec na środku boiska. Całemu klubowi JUW-e gratulujemy awansu i życzymy sukcesów w lidze okręgowej!

Mecz jako główny sędziował doświadczony Paweł Dziopak, a na liniach pomagali Mu Jakub Borkowski i Tomasz Kuźniar, którzy bardzo dobrze wykonali swoją pracę tego dnia na boisku, przy Edukacji 7.

SIÓDEMKA TYCHY – JUW-e JAROSZOWICE   1:4 (0:3)