“STATSCORE” FUTSAL EKSTRAKLASA

W 20 kolejce “Statscore” Futsal Ekstraklasy drużyna Clearexu Chorzów podejmowała drużynę wicemistrza Polski Constract Lubawa. W pierwszym meczu wygrali goście 6:2. Oba zespoły były w czołówce, więc zapowiadało się pasjonujące widowisko. Niestety w Clearexie nie mógł zagrać Mikołaj Zastawnik, który nabawił się kontuzji w meczu z Portugalią (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!). U gości zadebiutował reprezentant Rumunii Ique Ribeiro, który ostatnio biegał na parkietach hiszpańskich. Mecz na trybunach oglądał trener kadry Błażej Korczyński wraz z kontuzjowanym graczem Clearexu – naszym kadrowiczem Mikołajem Zastawnikiem.

Kawał dobrej halowej piłki zobaczyliśmy w hali przy ulicy Dąbrowskiego. Słupki, poprzeczki, kapitalne parady bramkarzy, ostre spięcia, po których zawsze przybijali sobie piątki zwaśnieni zawodnicy. Szkoda, że zabrakło kibiców na trybunach. Spotkanie było transmitowane w stacji nsport+. Kto oglądał na pewno był zadowolony, a kto nie, ten niech żałuje…

W 5 minucie zawodnik gości Kriezel trafił w słupek. W tej samej minucie gospodarze odpowiedzieli strzałem Salisza w poprzeczkę. W 9 minucie gospodarze mogli prowadzić, ale Brocki z 5 metrów posłał piłkę wysoko nad bramką, Co nie udało się Brockiemu udało się Dewuckiemu w 12 minucie, który po super akcji Wędzonego (wkręcił obrońców Lubawy i zagrał do Dewuckiego) dał prowadzenie gospodarzom. W 15 minucie mogło być 2:0, ale jak bramkarz Lubawy Imanol obronił leżąc już strzał Krawczyka to zostanie jego tajemnicą. Zamiast 2:0 zrobiło się 1:1. W 20 minucie bramkę do szatni zdobył z rzutu wolnego Pedrinho.

Druga połowa była podobna do pierwszej. Początek należał do gości. W 24 minucie zawodnik gości Pedro trafił w poprzeczkę. W 26 minucie z kolei bramkarz Clearex-u w mistrzowski sposób wybronił strzał zawodnika gości – leżąc już na parkiecie wystawił rękę i piłka wyszła w aut. W 28 minucie gospodarze wyszli szybko z akcją, którą bramką zakończył Salisz. Goście przegrywając 1:2 wycofali w końcówce bramkarza, ale nie udało się już wyrównać.

Kapitalne spotkanie obu drużyn. Brawa dla obu ekip za stworzone widowisko i walkę fair play. Cenna wygrana gospodarzy, którzy gonią wciąż “pudło”. Kolejne mecze już w najbliższym tygodniu.

CLEAREX CHORZÓW – CONSTRACT LUBAWA   2:1 (1:1)