1:0

Katowicka GieKSa lepsza od GKS-u Tychy…

Derby górniczych GKS-ów były ważne dla jednych i drugich. Gospodarze w przypadku wygranej oddaliliby się od strefy spadkowej. Goście natomiast umocniliby się w górnej części tabeli. Po słabym meczu udało się wygrać gospodarzom 1:0.

Zanim sędzia rozpoczął spotkanie, kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Potem już było słychać doping kibiców obu klubów. Najlepszą okazją w pierwszej połowie był w 40 minucie strzał Mateusza Maka w poprzeczkę. Tyle można napisać o pierwszej, bezbarwnej połowie.

W drugiej połowie też nie za dużo się działo. Między 55, a 66 minutą tyszanie trzykrotnie zagościli w okolicy bramki gospodarzy, ale Dawid Kudła i Arkadiusz Jędrych “ugasili pożar”. W 73 minucie nastąpiło rozstrzygnięcie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu, piłka odbiła się od nóg Sebastiana Bergiera i ku uciesze kibiców gospodarzy wpadła do siatki. W 88 minucie lobem z połowy boiska popisał się Bergier, ale piłka minimalnie minęła bramkę.

Ważna wygrana katowiczan, ale styl i gra pozostawia dużo do życzenia. Gra tyszan też nie jest już taka skuteczna jak na początku, ale wciąż pozycja w tabeli nie jest zła. W następnej kolejce katowiczanie jadą do Krakowa na mecz z Wisłą, a tyszanie podejmują Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

 

GKS KATOWICE – GKS TYCHY   1:0 (0:0)

Bergier 73

« z 2 »

źródło: własne, RaSa

foto: lokalnapilka.pl / RaSa

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • OKAZJONALNE.EU (piękne i praktyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  slaskisport.tv