1:3 LGKS 38 Podlesianka Katowice

Pierwsza połowa dla Sparty, druga dla Podlesianki…

Derby Katowic wygrała drużyna Podlesianki. Mimo tego, że przegrała pierwszą połowę, to w drugiej podopieczni Dawida Brehmera okazali się zdecydowanie lepsi i zdobyli trzy bramki. Dzięki temu drużyna z Podlesia została mistrzem jesieni!

Pierwsza połowa bardzo intensywna, szybka. Znakomicie się to oglądało. W 13 minucie Kamil Łączek uderzył z ostrego kąta, ale Artur Tomanek wybił piłkę na róg. Piłkę z rzutu rożnego ostro zakręcił Bartłomiej Kędzięrski i mało brakło, by piłka wpadła do siatki. W 19 minucie Grzegorz Goncerz z bliska źle przymierzył z bliska i piłka poszybowała wysoko nad bramką. W 26 minucie było już jednak 1:0. Źle piłkę od bramki wyprowadzili goście. Piłka trafiła do Mateusza Mazurka, który mocnym strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę pokonał Tomanka. W 34 minucie groźnie uderzył z wolnego Łukasz Grzeszczyk, ale piłkę pewnie złapał Bartosz Kucharski. Na tym emocje się w pierwszej połowie się zakończyły.

W drugiej połowie, zobaczyliśmy bardziej zdeterminowaną – od samego początku – Podlesiankę. W 58 minucie, po ładnie rozegranej akcji, bramkę wyrównującą zdobył Jacek Jarnot. Goście poszli za ciosem i chwilę potem, znowu z rzutu wolnego uderza Grzeszczyk, ale piłka minimalnie przeszła obok bramki. W 68 minucie Maciej Niesyto strzela obok słupka. W 70 minucie Camilo Torres osłabia swoją drużynę dostając drugą żółtą kartkę. Podlesianka to wykorzystuje już chwilę potem. W 72 minucie Grzeszczyk idealnie obsługuje Bartosza Nowotnika, który nie daje szans Kucharskiemu i wyprowadza gości na prowadzenie 1:2. W końcówce meczu osłabiona Sparta próbowała szukać wyrównującej bramki, ale nadziała się na kontrę, którą zakończył Jarnot strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu.

SPARTA KATOWICE – PODLESIANKA KATOWICE   1:3 (1:0)