2:2

W meczu dwóch czołowych drużyn padł remis, chyba zasłużony, choć obie drużyny miały swoje szanse, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść…

Od początku spotkania było widać lekką przewagę gości. Już w 8 minucie Maciej Wolny oddał strzał z 6 metrów, ale piłka przeszła obok słupka. W 9 minucie ostrą wrzutką w pole karne popisał się Przemysław Sawicki, ale Bartosz Nowakowski nie doszedł do tego dośrodkowania. Po tych sytuacjach ostrej reprymendy udzielił swoim zawodnikom trener gospodarzy Dariusz Klacza. Za bardzo chyba jej nie wzięli do serca zawodnicy gospodarzy, bo w 18 minucie przegrywali 0:1. Bramkę głową dla gości zdobył Dominik Wawrzyn. Dopiero ta bramka obudziła gospodarzy, którzy “zaskoczyli” i pięć minut potem po bramce Rafała Jędrzejczyka wyrównali stan meczu (23 min.). Gospodarze poszli za ciosem i w 30 minucie po strzale Jędrzejczyka piłka trafiła w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli mocnym strzałem z ponad 20 metrów Daniela Kowalskiego, ale Aleksander Weber ładną paradą obronił ten strzał. Zasłużony remis do przerwy.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gości. W 47 minucie Kowalski minimalnie z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zamiast 1:2 zrobiło się 2:1. W 56 minucie bardzo aktywny w tym dniu Sylwester Dębowski popisał się dokładną centrą i Jędrzejczyk tylko przyłożył głowę i gospodarze mogli się cieszyć z prowadzenia. Potem długo nic się działo ciekawego, aż do 79 minuty, kiedy Jędrzejczyk puścił piłkę obok wybiegającego Adamskiego, ale z linii bramkowej wybił ją Dominik Wawrzyn. Nie strzelasz to dostajesz…Ta sytuacja się zemściła i w 82 minucie strzałem w stylu Michela Platiniego popisał się Kowalski. Piłka zatrzepotała w siatce Webera. Przy tej bramce piłkarze z Dąbrowy Górniczej protestowali, że przed faulem piłkę ręką zagrał Piotr Osiecki, ale sędzia Robert Kowalczyk był nieugięty i podyktował rzut wolny dla gości. Nic już się więcej nie zmieniło na boisku przy ulicy Konopnickiej i obie ekipy podzieliły się punktami.

UNIA DĄBROWA GÓRNICZA – UNIA KOSZTOWY   2:2 (1:1)