MŁODZIEŻ

Mimo panującej pandemii nie wszyscy siedzą z założonymi rękami i czekają na poluzowanie obostrzeń. W klubie z Mydlic wpadli na super pomysł zorganizowania obozu dla młodych piłkarzy. Jak widać wszystko się udało i młodzi piłkarze byli zadowoleni. Brawo za inicjatywę! O szczegółach piszemy poniżej.

W dniach 11-16 stycznia 2021 roku, mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych oraz regulacyjnych, związanych z sytuacją epidemiologiczną, KS Mydlice Dąbrowa Górnicza zorganizował obóz dochodzeniowy na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Łącznie wzięło w nim udział 45 sportowców urodzonych w latach 2007-2012.

Podczas obozu wszyscy uczestnicy intensywnie pracowali nad formą sportową, mając zapewnione 3 treningi dziennie. Zawodnicy mieli do dyspozycji dużą salę gimnastyczną oraz trzy sale lekcyjne, dzięki nawiązaniu szerszej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej. Ponadto, Centrum Sportu i Rekreacji udostępniło nam dwa pełnowymiarowe boiska ze sztuczną nawierzchnią (przy ulicy Konopnickiej oraz w Strzemieszycach), a od środy 13 stycznia, kiedy nadciągnęła słynna “Bestia ze Wschodu” pracownicy CSiR robili wszystko, aby treningi w dalszym ciągu mogły odbywać się w warunkach plenerowych.

 

Uczestnicy obozu zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe:

 • Roczniki 2007 i 2008 – Trenerzy Grzegorz Kowalewski i Marcin Jaszczuk
 • Roczniki 2009 i 2010 – Trener Piotr Krupa
 • Roczniki 2011 i 2012 – Trener Daniel Nowak

 

W takich blokach zawodnicy doskonalili swoje umiejętności w formie treningów:

 • techniczno-taktycznych;
 • motorycznych;
 • mentalno-integracyjnych.

 

Oczywiście, w zależności od kategorii wiekowych, proporcje wykorzystania każdego z powyższych rodzajów treningu różniły się od siebie.

Podsumowując, każdy z 45 zawodników, który uczestniczył w naszych zajęciach podczas ferii, spędził na zajęciach sportowych i okołosportowych w ciągu tygodnia łącznie 48 godzin. Czas ten został rozłożony na treningi piłkarskie (techniczno-taktyczne) zarówno na boisku jak i na hali, szereg zajęć mentalnych, podczas których poruszane były m.in. takie tematy jak odżywianie, komunikacja interpersonalna, motywacja, świadomość, regeneracja w sporcie,  jak również wiele gier i zabaw integracyjnych w oparciu o zagadnienia sportowe. Postawiliśmy również na wiele akcentów motorycznych, ćwiczenia oparte o wiedzę z zakresu prewencji urazowej, ćwiczenia relaksacyjne czy trening rozwijania inteligencji zawodnika, a także zadbaliśmy o sportową wszechstronność zawodników wykorzystując do tego inne sporty, jak np. mecz koszykówki uwieczniony na materiale video. Między poszczególnymi zajęciami, zawodnicy posilali się najwyższej jakości obiadami dla sportowców, które zagwarantowała firma Catering-LIVINIO.

 

Partnerzy obozu na terenie Dąbrowy Górniczej:

 • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej
 • Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej
 • Catering LIVINIO

Chcesz dołączyć do naszej społeczności? Zapraszamy! Prowadzimy całoroczny nabór dla zawodników i zawodniczek urodzonych w latach 2007-2017.

Zadzwoń i zapisz swojego syna lub córkę na bezpłatny miesiąc treningów:

☎️ 518-355-431 📞

 

źródło: własne, Rafał Sacha, KS Mydlice

foto: KS Mydlice

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

 • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
 • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
 • GOODLUCK (odzież, nadruki, akcesoria, piłki) tel: 694 727 782, mail: biuro@goodluck-sport.pl
 • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!