Podczas kursokonferencji udało nam się porozmawiać z trenerem reprezentacji Polski U-19 Marcinem Broszem. Oto, co specjalnie dla Nas powiedział trener kadry U-19.:

Rafał Sacha: Panie Trenerze, rozmawiamy podczas kursokonferencji trenerskiej. Prosiłbym o swoje odczucia na jej temat.

Marcin Brosz: Zawsze taki kontakt, to dla mnie jest bardzo miłe, że mogę przyjechać i pokazać, jak pracujemy w reprezentacji, pokazaliśmy mikrocykl, który się odbył na zgrupowaniu w Słowenii, ale miłe jest też spotykać młodszych kolegów, oraz wielu zawodników z którymi się kiedyś grało, albo pracowało jako trener, więc to jest oprócz rzeczy zawodowych bym powiedział, taka wartość dodana, że możemy tutaj razem się spotkać. Wiemy, że jeżeli gramy i trenujemy w sobotę, to nie jest takie proste.  

RS: Proszę coś powiedzieć, o najbliższych planach prowadzonej przez Pana reprezentacji, choć na pewno najwierniejsi kibice wiedzą, jakie to będą plany, ale jesteśmy po tej pierwszej rundzie eliminacji, gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce i co w niedalekiej przyszłości?

MB: Po 20 listopada wylatujemy na Maltę, gdzie czeka nas bardzo ciekawy turniej. Gramy min. z reprezentacją Niemiec, Portugalii i Malty. To turniej na który przygotowujemy się od dłuższego czasu. Myślę, że to jest bardzo interesujące dla nas wszystkich, bo będziemy grali z jednymi z najlepszych reprezentacji Europy. Czekamy jak się zaprezentujemy na boisku przeciwko tym reprezentacjom, które są zdecydowanie dłużej budowane od nas. Wiadomo, że sportowo chcemy zawsze zrobić wszystko, żeby w tych meczach wygrać.    

RS: Powiedział Pan tutaj takie fajne zdanie, żeby się dziś skupić na trenowaniu dzieci. No właśnie, ale co wg. trenera jest najważniejsze w tej edukacji, na co trzeba zwrócić szczególnie uwagę? 

MB: W jednym zdaniu nie da się odpowiedzieć. Po to się min. tutaj spotykamy, żeby o tym rozmawiać i mówić jak robić, szkolić, żeby te nasze pociechy, dzieciaki były jak najlepsze. Ale tak jak pan powiedział, instrumentów, rzeczy, które mają wpływ na dzieci jest wiele. Dużo pan wymienił istotnych, ale ja cały czas mówię, że to takie podstawowe rzeczy są najważniejsze. Szkolić dzieciaki tak, żeby nie bały się grać jeden na jeden, żeby nie bały się podejmować decyzji na boisku i żeby ich piłka cieszyła. Piłka ma dostarczać radość, to jest klucz, to jest podstawa. Dziecko wychodzi na trening uśmiechnięte, chce grać w piłkę, my jako trenerzy jesteśmy w stanie wszystko osiągnąć. I druga rzecz, piłka ma łączyć, to jest to, co pan powiedział. Piłka oprócz radości ma łączyć, my mamy o niej mówić, rozmawiać, analizować, ma nam dostarczać w tych trudnych czasach dużo radości, takich tematów bezpiecznych dla nas i tego się trzymamy. Piłka zawsze taka była i jest super. Dużo młodzieży z tego regionu – jesteśmy na Śląsku, przed chwilą o tym rozmawialiśmy dzisiaj – decyduje o obliczu pierwszej reprezentacji. Trzymamy kciuki, żeby nie poprzestawać na tym, tylko żeby szkolić, żeby szkolić jeszcze więcej i jeszcze lepiej, bo uważam, ja jako trener – odnoszę się teraz do mojej kadry – że czym mam większe wybory na danej pozycji, w tym jest taka uczciwa, sportowa rywalizacja prawdziwa, to jest to z korzyścią dla nas wszystkich! 

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę wielu wygranych z kadrą!

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: Rafał Sacha / lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • OKAZJONALNE.EU (piękne i prakyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport slaskisport.tv