Polonia zachowała status quo z poprzedniego sezonu zajmując również ósmą pozycję. W tym zespole trwa zmiana pokoleniowa, ale nadal o sile decydują również doświadczeni zawodnicy, którzy robią różnicę w tej lidze.

 

Sebastian Dziedzic: Polonia zajęła ósme miejsce, czyli można powiedzieć, że status quo został zachowany, ale o utrzymanie ligowego bytu w sezonie 2020/21, było o wiele trudniej…

Daniel Tukaj (trener Polonii): Patrząc na tabelę po pierwszej rundzie i na koniec sezonu, to można powiedzieć, że plan minimum został zrealizowany. Jednak analizując nasze mecze w końcówce, gdzie w zasadzie mieliśmy już zagwarantowany byt w czwartej lidze, to na pewno pozostaje duży niedosyt, bo można było zrobić coś więcej.

SD: Polonia również za Pana kadencji kontynuuje proces odmładzania kadry, bardzo dużo minut zaliczyli Topór, Polczyk czy Szojda. Czy nadal będziecie szli w tym kierunku?

DT: Udało nam się także wprowadzić kilku młodych zawodników do składu i myślę, że ta mieszanka młodości z doświadczeniem zaowocowała dobrą rundą w naszym wykonaniu.

SD: Zawodnicy z Łazisk nie kalkulują jak np. Włosi i nie skupiają się na wynikach 1-0, jeżeli zdobywali trzy punkty bądź je tracili, to zazwyczaj w większych rozmiarach.

DT: Niestety zdarzyły nam się też potknięcia i kilka meczów przegraliśmy zbyt dużym stosunkiem bramek. Będzie to główny element, na którym będziemy chcieli pracować i który będziemy chcieli poprawić na najbliższy sezon, czyli naszą grę obronną, a także nad skutecznością. W każdym meczu nawet wysoko go przegrywając stwarzaliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji. Niestety były one marnowane i stąd też wynikały te wysokie porażki.

SD: Jakie zmiany w kadrze czekają Polonię, czy będzie to kosmetyka, czy prawdziwa rewolucja?

DT: W następnym sezonie będziemy chcieli także kontynuować naszą pracę, jeśli chodzi o młodzież. Natomiast jeśli chodzi o zmiany kadrowe to raczej będą one kosmetyczne. Najważniejsze, że “kręgosłup” drużyny pozostał, będziemy musieli tylko uzupełnić lukę w składzie jaka została po odejściu Mateusza Mazurka. Sądzę jednak, że jeśli będziemy pracować tak jak dotychczas to jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik.

SD: Dziękuję za rozmowę.

 

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • STUDIOBO.PL (oprawa graficzna Waszej drużyny) tel: 539 957 493, mail: biuro@studiobo.pl
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport