JSP Szczakowianka Jaworzno

Beniaminek z Jaworzna nie miał łatwego przetarcia w IV lidze. O pozostaniu w na tym szczeblu rozgrywkowym zadecydował m.in. ostatni mecz w Siewierzu. Teraz jednak pora skupić się na nowym sezonie.

 

Sebastian Dziedzic: Tydzień między 5, a 12 czerwca był prawdopodobnie najtrudniejszym w Pana trenerskiej pracy. Podobnie jak kilka zespołów czwartej ligi walczyliście o byt i dalszą grę w tej lidze. Ostatecznie upragniony cel, czyli pozycja powyżej miejsca 14 został osiągnięty.

Paweł Cygnar (trener Szczakowianki): Rzeczywiście ten okres był bardzo intensywny i potrzebował maksymalnego skupienia, ponieważ tabela była mocno spłaszczona i kilka zespołów walczyło o byt w czwartej lidze, natomiast takie sytuacje mogą tylko wzmacniać Nas jako Trenerów oraz zawodników, pokazują siłę charakterów i oczywiście nabywają nowych doświadczeń. 

SD: Już zimą drużyna przeszła sporą metamorfozę, na plus działa częściowe odmłodzenie kadry i pozyskanie perspektywicznych młodzieżowców. Liga jednak pokazała, że kadra była za wąska.

PC: Rzeczywiście drużyna została mocno odmłodzona, natomiast takie mieliśmy wspólnie z Zarządem założenia, wprowadzenie sporej ilości zawodników w statusie młodzieżowca wywodzących się z Jaworzna, ponieważ Ci zawodnicy mocno utożsamiają się z naszym klubem i oczywiście miastem, co jest bardzo dobrą wizytówką Jaworzna. Jeżeli chodzi o kadrę to rzeczywiście, chcemy żeby ona była szersza, natomiast wiąże się to z finansami, a wszyscy wiemy w jakim okresie byliśmy i nadal jesteśmy, mówię oczywiście o pandemii, natomiast tak jak Pan wspomniał kadra była zbyt wąska, biorąc fakt kontuzji, kartek i to, co dla mnie najważniejsze formy rywalizacji, która może tylko podnieść poziom sportowy w zespole.

SD: Sporym wyzwaniem będzie poprawa gry defensywnej, Szczaksa przed RKS-em straciła najwięcej bramek w lidze, a już ten sezon pokazał, że liga staje się coraz bardziej wyrównana i o utrzymanie w niej, czy bezpieczne miejsce trzeba walczyć nawet do końcowych kolejek.

PC: Sezon pokazał, że czwarta liga śląska jest jedną z silniejszych w Polsce, biorąc pod uwagę poziom oraz zawodników występujących w niej i pierwszy sezon po awansie przyniósł nam wiele wniosków. 10 pozycja na koniec sezonu być może nie jest dla wszystkich zadowalająca, natomiast część zawodników nabyła ogrom doświadczenia. Dla niektórych była to pierwsza styczność w seniorach, a dla niektórych pierwsza na tym poziomie sportowym i tu na pewno jesteśmy wysoko sklasyfikowani. 

SD: W kuluarach sporo się mówi, że w tym okienku transferowym będziecie mocno pracować nad wzmocnieniem kadry. Które pozycje będą priorytetem i czy zobaczymy jeszcze trenera na murawie, czy już z boku na ławce trenerskiej?

PC: Oczywiście chcemy, tak jak mówiłem wyciągnąć wnioski i zbudować w drużynie większą rywalizację, co może tylko podnieść poziom sportowy każdego zawodnika i oczywiście zespołu, natomiast plan, który sobie założyliśmy wspólnie z Zarządem, chcemy nadal realizować, czyli kolejnych zawodników wywodzących się z Jaworzna w statusie młodzieżowca sprowadzić do Szczakowianki. Cieszy fakt, że Ci zawodnicy są zdecydowani reprezentować Szczakowiankę i oczywiście miasto Jaworzno, co w perspektywie czasu nabierze określony poziom. 

SD: Dziękuję za rozmowę.

 

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • STUDIOBO.PL (oprawa graficzna Waszej drużyny) tel: 539 957 493, mail: biuro@studiobo.pl
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport