4:2

W meczu sparingowym rozegranym na Panattoni Arena LKS Goczałkowice po dobrym meczu pokonał Ruch Radzionków 4:2.

Dla Cidrów był to pierwszy mecz sparingowy, natomiast gospodarze grali już z Unią Turza Śląska, którą pokonali 1:0. Do przerwy prowadzili gospodarze 2:1. Dopiero po pół godzinie zobaczyliśmy bramki. W 30 minucie do odbitej przez bramkarza gości piłki dobiegł Szendzielorz i gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Goście wyrównali w 36 minucie. W zamieszaniu po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Zalewski, który z bliska wpakował piłkę do bramki LKS-u. W 42 minucie bramkę do szatni zdobył ponownie Szendzielorz i do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 2:1. W pierwszej połowie grał w obronie Łukasz Piszczek, na którego grę patrzyło się z prawdziwą przyjemnością.

Warto tego dnia było przyjść na stadion w Goczałkowicach, min. po to, by zobaczyć bramkę wyrównującą dla Ruchu, która padła zaraz po wznowieniu drugiej połowy. Kapitalnym strzałem w samo okienko popisał się Piecuch. W odpowiedzi Hanzel zrobił sobie slalom gigant między obrońcami Cidrów i w 51 minucie gospodarze prowadzili 3:2. W drugiej połowie obaj trenerzy zrobili zmiany i widać było różnicę na korzyść gospodarzy, którzy w 78 minucie zamknęli mecz, a dokładniej zrobił to nowy nabytek LKS-u Trytko, który strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza gości.

Nasza redakcja dziękuje trójce sędziowskiej z KS Tychy, za pomoc w przygotowaniu materiału!

LKS GOCZAŁKOWICE – RUCH RADZIONKÓW   4:2 (2:1)