KSG Psary 6:5

W meczu pierwszej rundy pucharu Polski na szczeblu podokręgu Sosnowiec doszło do ciekawego meczu w Brzękowicach Górnych, gdzie KS Gmina Psary podejmował Górnika Piaski. Po szalonym meczu wygrali gospodarze 6:5 !!!

Mecz dwóch drużyn, które będą faworytami tego sezonu. Niestety nie były to jeszcze kompletne drużyny w związku z urlopami, co nie znaczy, że nie było ciekawych nazwisk, a wręcz przeciwnie… Mateusz Prysak (Niwy Brudzowice), Łukasz Stępień (CKS Czeladź), czy Krystian Kowalik (Unia Ząbkowice). Tych nazwisk nie trzeba przedstawiać kibicom “Serie A”. To akurat nowe nabytki gospodarzy, ale na boisku oglądaliśmy też inne znane nazwiska, które już były w poprzednim sezonie w w/w klubach. Zapowiadało się więc znakomicie. I tak było…

Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 3:0 i chyba w tym momencie gospodarze już myśleli, że wygrali mecz. Dzięki tej postawie (złej!) gospodarzy, goście powolutku, ale skutecznie zaczęli “kąsać” gospodarzy. Robili to bardzo dobrze, a przy tym skutecznie (Kamil Majewski 4 bramki!) i w drugiej połowie – ku zdziwieniu wszystkich obserwatorów, jednak zasłużenie – wyszli na prowadzenie 5:3 !!! Nic nie zapowiadało, by gospodarze mogli się podnieść, ale wierzył Paweł Domański, który w 3 minuty oddał dwa kapitalne strzały – jeden z 20 metrów w okienko, drugi podobny, tylko piłka odbiła się od poprzeczki (83 i 86 min) i dzięki tym strzałom zrobił się remis 5:5 !!! Gdy wszyscy szykowali się do rzutów karnych, gospodarze wywalczyli róg. Ostatnia akcja meczu. Precyzyjna wrzutka w pole karne i ładny strzał głową Bartosza Garcanczyka dający szóstą i zwycięską bramkę !!! Sędzia Bartosz Badowski już nie wznowił od środka meczu i po tych szalonych 90 minutach  gospodarze meldują się w kolejnej rundzie pucharu Polski.