2:0

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice doszło do derbów Mysłowic.

Mecz wygrali piłkarze Górnika 09 2:0 i awansowali do kolejnej rundy. Oba zespoły przystąpiły w osłabionych składach. Część zawodników jest jeszcze nie potwierdzona do gry, a część jest na urlopach. Jednak obojętnie jakim składem się gra, zawsze to mecz derbowy, a wzbudził on duże zainteresowanie, bo trybuna na Kocinie była prawie zapełniona w całości.

Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej swojej akcji. Po mocnej centrze z bocznego sektora boiska w pole karne Arsena Slobodiana, niefortunną interwencją popisał się zawodnik Unii Wojciech Kocurek, który wpakował piłkę do własnej siatki. W 12 minucie po centrze z rogu Emanuela Sarkiego obrońca Unii wybił piłkę ręką i sędzia Marcin Bielawski wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem okazał się “stary boiskowy wyjadacz” Arkadiusz Kowalczyk i po kwadransie było już 2:0. Potem jeszcze “Kowal” dwukrotnie próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałami z połowy, ale za pierwszym razem minimalnie chybił, a za drugim za słabo trafił w piłkę, ale pomysły bardzo dobre.

Goście w drugiej połowie prowadzili grę, ale bramki nie padły. Duża zasługa w tym obrońcy gospodarzy Damiana Kaciczaka, który był tego dnia nie do przejścia. Najbliżej szczęścia w doliczonym czasie gry byli Mateusz Iwan (strzał głową), oraz Bartosz Nowakowski i Maciej Wolny, lecz piłka przechodziła obok słupka. Tym sposobem gospodarze awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Mariusz Grząba (trener Górnika): Pierwszy nasz mecz o stawkę. Może to zabrzmi dziwnie, ale nie miałem obaw o dyspozycje drużyny. Widzę tych chłopaków na co dzień, i jaką ciężką pracę wykonują na treningach. To musi przynieść efekty. Oczywiście najważniejsza jest liga,  ale mecz Pucharowy, a do tego derby Mysłowic to zawsze dodatkowy smaczek. Chcieliśmy ten mecz wygrać i tak się stało. Po pierwszej bardzo dobrej połowie i prowadzeniu 2:0, szkoda na pewno setki Arka na 3:0, bo ta bramka zamknęła by mecz. Druga połowa była z optyczną przewagą Unii, ale bez efektów. Na pewno tą drużynę stać na dużo więcej i jestem pewny, że tak będzie, bo pracować z tak świadomą grupą chłopaków to przyjemność i ta praca na pewno będzie przynosiła efekty w lidze. Szkoda, że dzisiaj nie mogło zagrać 5 chłopaków, ale na pewno za tydzień będą już mogli zagrać i będę miał duży ból głowy.

Piotr Mrozek (trener Unii): Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity dla całej drużyny. O 14.00 sparing grupy, której z różnych przyczyn nie mogliśmy zgłosić do rozgrywek, a o 17.00 PP na szczeblu podokręgu – wszyscy zawodnicy wybiegali 90 minut meczu. Dwie różne jedenastki,  dwa różne mecze, ale i wiele wniosków i ocen. PP mecz derbowy, atmosfera meczu piłkarskiego. Niestety źle weszliśmy w mecz i po 13 minutach mamy straty dwóch bramek, które ustawiły przebieg całego meczu. Kreowaliśmy, było dużo ruchliwości i wymienności, ale brakowało konkretów pod bramką przeciwnika. Gratuluje przeciwnikowi zwycięstwa! Tworzymy kadrę, w której ma być rywalizacja na każdej pozycji tak, aby stale się rozwijać jako drużyna, na to oczywiście potrzebujemy czasu. Który powinien pracować na naszą korzyść. Dwa tygodnie i zaczynamy sezon.

GÓRNIK 09 MYSŁOWICE – UNIA KOSZTOWY   2:0 (2:0)