Kolejny weekend grają Żaki i Skrzaty. Rozgrywki są rozgrywane od 10 września, a mecze odbywają się w ośrodku Football-On w Rudzie Śląskiej.

 

Oto co o rozgrywkach powiedzieli Stefan Mleczko i Łukasz Pisarek:

Stefan Mleczko (Prezes Podokręgu Katowice): 11 edycja ligi Żaków, 4 dopiero ligi Skrzatów, od trzech lat w nowej formule, która generalnie się sprawdziła. Przede wszystkim dla nas liczy się opinia trenerów, rodziców i tych młodych przyszłych – ewentualnie piłkarzy. Żeby wypełnić wszystko to, co z jednej strony nam narzucają władze związku: Polski Związek Piłki Nożnej i Śląski Związek Piłki Nożnej, co wymyślamy w Podokręgu, żeby te dzieci jak najwięcej grały, jak najmniej się nudziły. Co roku coś wprowadzamy, tak jak np. w tym roku zrobimy dzień z konkursami, zabawami typowo piłkarskimi technicznymi. Chcę również powiedzieć, że wspólnie z Łukaszem Pisarkiem – jest to nasza wspólna inicjatywa – w tym roku, pojawi się tutaj na obiektach – a już jesteśmy po pierwszym spotkaniu z trenerami – nowa atrakcja. Będziemy diagnozować dzieci pod względem medycznym. Firma Fizjo Factory z Chorzowa, kierowana przez Bartka Schmidta, która już wyszła na rynek sportowy, będzie nas tu wspomagała z jednej strony, a z drugiej strony wiadomo, każdy dziś komercyjnie do wielu spraw podchodzi. Te dzieci, które mają różnego typu problemy, po zdiagnozowaniu będą uczestniczyły w dodatkowym takim procesie medycznym i to najbardziej cieszy. Cieszy również to, że niektórych się udało mnie i Łukaszowi, jakby “zaszczepić” tą miłością, do tej młodej piłki, do tych młodych piłkarzy. Mamy tu wielu ludzi, którzy sobotę i niedzielę poświęcają na to, żeby tu być i organizować te rozgrywki. Przede wszystkim poza nami, poza Klaudią Solą, która jest kierownikiem biura, bardzo mocno udziela się tu Andrzej Dyrcz, udziela się tu brat Łukasza Michał, który jest czynnym piłkarzem jeszcze Hetmana. Jest cały zespół Football-On i również mogę też tu liczyć, czy na Andrzeja Jurasza, czy na innych. Natomiast chciałem z tej strony ja podziękować, za to, że również tu znaleźliśmy miejsce dla naszej kadry Podokręgu, oprócz tego, że Łukasz powiedział o tym, że odbywają się tutaj rozgrywki, to również tutaj odbywają się konsultacje wszystkich kadr Podokręgu – mogę powiedzieć, że w tych luksusowych warunkach. Każdy wie, że przyjedzie tutaj i wie, że zimą jest ciepło. Luksus tych warunków, które tu są, pozwala na to, że wszystkie zamierzone przez nas działania się odbędą.

Łukasz Pisarek (Współwłaściciel Football-On, Wiceprzewodniczący Komisji Szkolenia Podokręgu Katowice): Na pewno same rozgrywki Żaków i Skrzatów to jest inicjatywa tutaj zorganizowania rozgrywek dla roczników: 2014, 2015 w zakresie Żaków, oraz 2016 i 2017 w zakresie Skrzatów. Są to rozgrywki, które są rozgrywane w formule turniejowej. Najczęściej przybiera to formę trzech tur. Dzielimy tutaj tak, aby się zbyt nie zapełniło za bardzo. Natomiast większości są to rozgrywki też czterogrupowe. Dzielimy w tym momencie dzieciaki, wg. poziomów zaawansowania, więc to jest też najważniejsze, że tutaj każdy znajdzie na pewno swój poziom zaawansowania. Rozgrywki trwają po 20 minut, tak, żeby łącznie wychodziła nam godzina grania. Same rozgrywki trwają do końca listopada, więc w przypadku Żaków jest to 10 tygodni rozgrywek, natomiast młodsze kategorie 2016 grają 8 tygodni, więc myślę, że jest to doskonała forma zorganizowania takich sparingów. Warto też podkreślić, że gramy tutaj bez sędziów, bez wyników, więc najważniejsze, żeby tutaj liczyła się dobra zabawa, rozwój samych zawodników, natomiast kwestie wyników są formą uboczną. Nie liczymy tych bramek. Jeśli chodzi o same zespoły, to myślę, że tutaj w większości pojawiają się jedne i te same zespoły. Natomiast co nas też cieszy, pokazuje, że jest coraz większa liczba drużyn. Niejednokrotnie zespoły, które już u nas brały udział, spodobała się ta forma rozgrywek, no i dogłaszają drugi lub trzeci zespół, więc myślę, że to taki dla nas drogowskaz, że robimy to faktycznie dobrze, bądź staramy się to robić dobrze. Jeśli chodzi o samą edycję, to jest już 3 edycja, która się odbywa właśnie u nas, na boiskach Football-On. Co warto podkreślić, co jest takim novum, to, że wszystkie te rozgrywki zostały jakby scentralizowane, odbywa się to w jednym miejscu, na całorocznych boiskach, więc czy to deszcz, czy słońce, to pogoda nam nie straszna. Jesteśmy w stanie zapewnić komfortowe warunki, więc to z takich najważniejszych rzeczy. Chciałbym podziękować Prezydium Podokręgu za powierzenie tej funkcji, jaką gdzieś tam jest zorganizowanie tych rozgrywek młodzieżowych. Staramy się to wykonywać jak najlepiej, tak, aby jeszcze wsłuchiwać się też również w prośby i założenia trenerów. Po ostatniej edycji została też zorganizowana taka ankieta, jakby jakości świadczonych usług, tak bym to nazwał w takim żargonie korporacyjnym, a mówiąc kolokwialnie, co się podobało, a co nie, co by zmienili, a co by dodali. Efektem tego były właśnie kwestie, gdzieś tam zorganizowania rozgrywek poszczególnych rzeczy, jakiś atrakcji w formie konkursów z piłką, które też będą dodane.   

     

Harmonogramy oraz wiadomości organizacyjne dot. Ligi Żaków oraz Skrzatów.

 

Najważniejsze informacje:

– przy przyjeździe na obiekt meldujemy swój przyjazd do organizatorów,

– zbiórka wynosi 30 minut przed rozpoczęciem danej tury,

– w dniu turnieju zgłaszamy organizatorowi dyspozycję co do dostępności na następną kolejkę, po tym czasie zmiany nie będą wprowadzane (lista będzie dostępna na recepcji)

– w przypadku uczestnictwa trenera w innych rozgrywkach podajemy zawsze klasę rozgrywkową, ułatwi to dostosowanie harmonogramu,

 

Trenerzy biorący udział w rozgrywkach Ligi Żaków i Skrzatów proszeni są o przesłanie wiadomości SMS na numer 606 648 744 z podaniem: prowadzonej drużyny, rocznika, imienia i nazwiska.

 

Dla przypomnienia wrzucamy również terminy turniejów:

2014:

1. 10.09 – rozegrane
2. 17.09 – rozegrane
3. 24.09
4. 1.10
5. 8.10
6. 15.10
7. 22.10
8. 5.11
9. 19.11
10. 26.11 – zakończenie

 

2015:

1. 11.09 – rozegrane
2. 18.09 – rozegrane
3. 25.09
4. 2.10
5. 9.10
6.16.10
7. 23.10
8. 6.11
9. 20.11
10. 27.11 – zakończenie

 

2016:

1. 11.09 – rozegrane
2. 18.09 – rozegrane
3. 25.09
4. 2.10
5. 16.10
6. 23.10
7.  6.11
8.  20.11 – zakończenie

 

We wszelkich kwestiach organizacyjnych dot. Ligi Żaków i Skrzatów prosimy o kontakt:

Łukasz Pisarek

606 648 744

« z 2 »

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: Rafał Sacha – lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport slaskisport.tv