3:1

Piłkarze Michała Szyguły przerwali długą passę meczów bez porażki Tempa Paniówki. Kapitalne derby gminy Gierałtowice dla Gwiazdy.

Już przed samym meczem czuło się, że to są derby. Kibice miejscowych mówili żartem, że w Paniówkach zabrakło w sklepach chusteczek, bo po meczu z Chudowem kibice gości będą płakać… Patrząc na wynik, może aż płakać nie będą, ale na pewno smutek w Paniówkach będzie. W Chudowie za to, kibice na pewno długo będą świętować tą wygraną. Dwie pełne trybuny wypełnione kibicami obu drużyn.

Emocjami i sytuacjami, można by obdzielić kilka spotkań…

Już w 6 minucie mieliśmy groźną akcję gości, ale do piłki wstrzelonej z bocznego sektora nie doszedł Bolesław Pawlas (a wystarczyło tylko dołożyć nogę). W 11 minucie, kolejna dobra akcja gości. Prostopadłą piłkę dostaje Rafał Hajok, uderza, ale piłka mija bramkarza gospodarzy i słupek… W 15 minucie, Michał Jóźwik uderza, ale obok słupka. Po kwadransie dają znać gospodarze. W 16 minucie Łukasz Bałuszyński wychodzi sam na sam z bramkarzem gości, jest między nimi kontakt, ale piłka po uderzeniu zawodnika Gwiazdy przechodzi obok słupka.

W 18 minucie Tomasz Kasprzyk uderza, ale bramkarz Tempa paruje piłkę na róg. Minutę później atakują goście. Strzał Jóźwika z ostrego kąta broni bramkarz Gwiazdy. W 34 minucie pada pierwsza bramka tego meczu. Rzut karny dla gospodarzy pewnie wykorzystuje Bałuszyński.

Przed przerwą (43. min) goście mogli jeszcze wyrównać. Na piątym metrze znalazł się Hajok, ale piłka po jego strzale poleciała wysoko nad poprzeczką. Bardzo dobra pierwsza połowa. Kibice obu klubów nie mogli narzekać na widowisko.

Druga połowa była podobna do pierwszej. Cały czas oglądaliśmy walkę o każdy metr boiska. Na boisku iskrzyło, ale wszystko odbywało się w ramach fair play. A o tym jaka była walka świadczy fakt, że w końcówce meczu dwóch zawodników Gwiazdy zaatakowało wślizgiem zawodnika gości, żeby wybić mu piłkę!

W 52 minucie było już 2:0. Gospodarze przygotowali szybki atak i na raty zdobyli drugą bramkę, dokładniej zdobył ją Szymon Woźniak.

Najpierw strzał oddał z linii pola karnego Bałuszyński, piłkę do boku wybił bramkarz gości, ta znalazła się pod nogami Krystiana Guta, który uderzył na bramkę Tempa, tam ponownie broni Krzysztof Kamiński, piłka zostaje na piątym metrze, a na wślizgu wpycha ją do bramki wspomniany Woźniak. Goście jakby się trochę podłamali takim obrotem sprawy i mecz – mimo wciąż widowiskowej walki – trochę się uspokoił. W 63 minucie rezerwowy gości Łukasz Stosiek uderzył mocno, ale w bramce pewnie tego dnia bronił Patryk Bytnar. W 86 minucie mogło być 3:0, ale Mateusz Adamczyk z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 90 minucie stadion Gwiazdy eksplodował! Szybkim rajdem lewą stroną popisał się kapitan Gwiazdy Woźniak, dograł piłkę w pole karne, ta minęła trzech graczy Tempa i wpadła pod nogi Bałuszyńskiego, ten uderzył z pierwszej po długim i wpadł za chwilę w ramiona swoich kolegów.

W doliczonym czasie gry goście zdobywają honorową bramkę, na którą z resztą zasłużyli. Rzut wolny z okolicy linii środkowej boiska wykonuje Stosiek. Do piłki startuje bramkarz Gwiazdy Bytnar, ale zderza się w powietrzu ze swoim obrońcą Krzysztofem Ficem i obaj upadają na ziemię – nie może być mowy o faulu na bramkarzu, piłka wpada pod nogi Hajoka, który ze stoickim spokojem pakuje ją przy słupku (90+1). Bramkę na 3:2 mógł zdobyć jeszcze Kacper Brosz, ale piłka po jego strzale trafiła tylko w boczną siatkę. Za chwilę dobrze sędziujący tego dnia sędzia Paweł Mazurkiewicz – ku uciesze kibiców Gwiazdy, kończy to bardzo dobre spotkanie i trzy punkty do swojego dorobku mogą dopisać gospodarze.

Gwiazda Chudów – Tempo Paniówki   3:1 (1:0)