Zrobili to znowu !!! Trzeci z rzędu medal zdobyli nasi piłkarze na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 6 osobowej rozgrywanych w Budapeszcie!!!

Przez fazę grupową, nasi piłkarze przeszli jak burza. W 1/8 trafili na Anglików i pokonali ich 4:2. W ćwierćfinale na Polaków czekała Bułgaria, z którą nasi piłkarze rozprawili się skromnie, bo 1:0, ale ta wygrana dała im awans do półfinału. W półfinale czekał już Kazachstan. Było wiadomo, że to chyba najmocniejszy rywal, z którym się mieli spotkać Polacy. Niestety… Kazachowie okazali się za mocni i wygrali 3:0. Naszym piłkarzom został więc mecz w małym finale i walka o brązowe medale. Tam, po znakomitym meczu i walce pokonaliśmy Niemców 3:1 i zdobyliśmy brązowy medal !!!

2018 – porażka w finale z Niemcami 0:1 i srebro, 2019 – porażka w finale z Rosją 2:3 i ponownie srebro. W tym roku mamy brązowe medale. Wielkie brawa dla trenera Klaudiusza Hirscha i całej ekipy !!!

  

Oto co o Mistrzostwach Świata powiedzieli specjalnie dla naszego portalu Ariel Mnochy i Piotr Makowski:

Ariel Mnochy: Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi. Nie jest łatwo wyłączyć się, po przegranym półfinale, ale powiedzieliśmy sobie, że my Polacy mamy charakter i idziemy po medal i nie ma takiej, opcji żebyśmy go nie zdobyli !!! Kończymy turniej, w końcu wygranym meczem i jest pięknie!!! Jesteśmy trzeci raz z rzędu medalistami MŚ!!!  Jesteśmy wielcy!!! Yno Polska, jadyyyyymy durś!!!

Piotr Makowski: Świetny turniej w naszym wykonaniu. Reprezentacja, na którą zbyt wielu nie stawiało, która zbudowana była na 4 doświadczonych graczach, do których dobrano 11 debiutantów, dotarła do fazy medalowej, gdzie ulegliśmy tylko w meczu półfinałowym Kazachom. W całym turnieju odnieśliśmy 7 zwycięstw, w tym dwa bardzo efektowne: 8-0 z Kostaryką i 6-0 z Marokiem. Przywozimy brązowy medal, który według ludzi mocno związanych z całym projektem Playarena smakuje najlepiej. Dla mnie, to wielkie wyróżnienie, że udało mi się załapać do kadry na te mistrzostwa. Będzie to na pewno, jedna z lepszych przygód w moim życiu!    

      

Bardzo dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy całej naszej ekipie !!! JESTEŚCIE WIELCY !!!

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: playarena.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport slaskisport.tv