Poznaliśmy zwycięzcę  XXVII Halowych Mistrzostw Śląska im. Edwarda Konopki. Po bardzo emocjonującym finale sędziowie z Częstochowy pokonali sędziów z Katowic 3:2! W meczu o 3 miejsce sędziowie z Rybnika pokonali sędziów z Bielska Białej 3:1.

Półfinał: KS Rybnik – KS Częstochowa   3:7 (1:3)

Żurek, Bombik, Gorzawski – Sikora x2, Purgal, Tomziński, Malinowski x2, Toborek

Półfinał: KS Katowice – KS Bielsko   4:1 (2:1)

Król x2, Kofin, Szołytysek – Tekieli

Mecz o 3 miejsce: KS Rybnik – KS Bielsko   3:1 (3:0)

Piaśnik, Węgrzyk, Żurek – Mioduchowski

Finał: KS Katowice – KS Częstochowa   2:3 (2:1)

Kofin, Kołodziej – Malinowski x2, Sikora

Co tu się działo…! Pierwsza połowa to prowadzenie katowiczan 2:1. Emocje zaczęły się w drugiej połowie. Sędziowie z Katowic mieli dużo sytuacji, by strzelić kolejne bramki, ale zamiast tego, to zobaczyliśmy faul w polu karnym Marka Kofina, który został ukarany czerwoną kartką, a dodatkowo sędzia podyktował rzut karny dla częstochowian. Zrobiło się 2:2 i gracze z Katowic musieli jeszcze grać w osłabieniu za czerwoną kartkę. To był dobry moment, by strzelać kolejne bramki katowiczanom. Jednak to sędziowie z Katowic wywalczyli rzut karny grając w osłabieniu! Mogli objąć prowadzenie, ale karnego spudłował Król! Jak nie strzelasz to dostajesz… No i katowiczanie dostali. Trzecią zwycięską bramkę zdobył Oskar Sikora. W tym momencie oglądaliśmy “obronę Częstochowy”, obrona się udała i puchar za pierwsze miejsce pojechał do Częstochowy. GRATULUJEMY !!!

Turniej sędziowali: Piotr Szypuła (KS Bielsko Biała), Sebastian Balon (KS Rybnik), Jacek Stępień (KS Częstochowa), Robert Boruta (KS Katowice)