XXXII MISTRZOSTWA POLSKI OLDBOJÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ – ZAWIERCIE 2023

  Sengam Sport 

==============================================================================

Drużyna Pogoni Szczecin nie obroniła tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Tak jak rok temu, Portowcy w finale mistrzostw spotkali się z drużyną z Lublina. Rewanż lublinianom się udał, bo to Oni wygrali 3:2. Trzecie miejsce zajął Włókniarz Wrocław, a czwarte miejsce zajęli piłkarze z Tarnowa.
.
Zanim rozpoczął się finał, oglądaliśmy na parkiecie pokazowy pojedynek dzieci z UKS FA Zawiercie rocznika 2013/2014. Sam mecz finałowy był emocjonujący. Już w 1 minucie ekipę Pogoni “napoczął” Jacek Ziarkowski i szczecinianie już od początku meczu musieli gonić wynik. Udało się to w 8 minucie Bartoszowi Ławie i na 4 minuty przed końcem na tablicy elektronicznej widniał remis, ale niedługo… Minutę później Jarosław Walęciuk wyprowadził ekipę z Lublina na prowadzenie 2:1. Chwilę potem już było 3:1. Ponownie Ziarkowski pokonał bramkarza Pogoni i na 2 minuty przed końcem gracze ze Szczecina zdecydowali się wycofać bramkarza. To przyniosło efekt w 11 minucie. Kontakt Pogoni dał Rafał Andruszko, ale na remis brakło czasu i po raz pierwszy w historii Oldboje KS Lublin zostali Mistrzami Polski.
.
W meczu o 3 miejsce oglądaliśmy jednostronny pojedynek, choć trzeba pochwalić tarnowian, że ciągle dążyli do wyrównania spotkania. Obie drużyny bardzo solidnie zaprezentowały się w dwudniowym turnieju i jak najbardziej zasłużyły na mały finał.
.
Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Piłkarze wszystkich drużyn dali na parkiecie z siebie wszystko, dzięki temu mogliśmy oglądać bardzo emocjonujące i dobre spotkania. Na parkiecie w Zawierciu mogliśmy podziwiać takich zawodników jak: Bartosz Ława, Olgierd Moskalewicz, Tomasz Brzyski, Grzegorz Bonin, Sebastian Dudek, czy Krzysztof Markowski. Na zakończenie mistrzostw głos zabrał Prezydent Zawiercia Pan Łukasz Konarski, który podziękował uczestnikom za udział, a następnie z Dyrektorem OSiR-u Panem Grzegorzem Przybyszem wręczyli okazałe puchary i medale.
.
Nasza Redakcja bardzo dziękuje za gościnę i objęcie patronatem tych mistrzostw Dyrektorowi OSiR-u Panu Grzegorzowi Przybyszowi, oraz Jego Pracownikom. Dziękujemy również sędziom z Podokręgu Sosnowiec i Panu Wojtkowi Studzieńskiemu za pomoc w przeprowadzeniu wyników na żywo z turnieju.
.
Mecz o 3 miejsce:

Włókniarz Wrocław – Westovia Tarnów   4:2

Finał:

Pogoń Szczecin – KS Lublin   2:3

 

Najstarszy Zawodnik – Andrzej Wrzyszcz – Cracovia

Najlepszy Strzelec – Krzysztof Szymański – Polonia Rzeszów

Najlepszy Bramkarz – Sebastian Gil – Włókniarz Wrocław

Najlepszy Zawodnik – Grzegorz Bonin – KS Lublin

 

« z 6 »

.

ŁĄCZY NAS PIŁKALOKALNA PIŁKA !!!

    

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: Rafał Sacha / lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • OKAZJONALNE.EU (piękne i prakyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport slaskisport.tv