3:3

6 bramek padło w sparingu Sparty Katowice z dąbrowską Unią.

Szkoda, że tylko 4 kibiców oglądało ten sparing, bo było to bardzo dobre widowisko. Dla piłkarzy z Dąbrowy Górniczej, był to ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Przypomnijmy, ze na inaugurację do Dąbrowy przyjadą rezerwy Piasta Gliwice (11 marca).

Co do samego meczu to pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy zasłużenie prowadzili 1:0. W przerwie, trener gości Dariusz Klacza, w męski sposób zrobił analizę pierwszej połowy swoim zawodnikom, którzy wzięli sobie do serca te uwagi. Na drugą połowę obaj trenerzy zrobili zmiany i przebieg meczu się zmienił. Goście strzelili trzy bramki i prowadzili 3:1. Widać było, że to zadowoliło gości. Wyczuli to gospodarze, którzy zdobyli bramkę na 2:3. Gdy sędzia tego meczu (kolejne dobre zawody trójki sędziowskiej) Mateusz Piszczelok brał już gwizdek do ust, by kończyć sparing, Spartanie zdobyli bramkę wyrównującą. Mecz miał swoje sinusoidy, ale remis chyba w pełni zasłużony. Oto, co powiedzieli trenerzy po tym meczu:

Michał Chmielowski (Sparta): W pierwszej połowie, zaprezentowaliśmy się więcej niż poprawnie na tle mocnego rywala. Potrafiliśmy się utrzymać przy piłce, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji i strzeliliśmy po ładnej akcji bramkę. W drugiej połowie, pozostało 4 zawodników z pierwszych 45 minut i w początkowej fazie – szczególnie w defensywie, popełniliśmy kilka prostych błędów, które skrzętnie zostały wykorzystane przez gości. Mimo przewagi w tej części meczu drużyny Unii, udało nam się jednak strzelić dwie bramki i ten wartościowy dla nas sparing zakończył się remisem.

Dariusz Klacza (Unia): Wynik 3:3 świadczy o bardzo otwartym meczu i taki właśnie mecz ze Spartą Katowice był. W pierwszej połowie, bardziej konkretny zespół Sparty pod względem posiadania, ale my wykonywaliśmy dobre działania w obronie. Druga połowa na naszą korzyść, czego efektem były 3 strzelone bramki. Na pewno musimy poprawić małe rzeczy w naszym modelu, ale duże rzeczy mamy na dobrym poziomie. Teraz mikrocykl startowy i nareszcie mecz o punkty.

Sparta Katowice – Unia Dąbrowa Górnicza  3:3 (1:0)

Sawicki, Mazurek M, Gielza – Syguła x2, Kiwior

« z 3 »

źródło: własne, RaSa

• OKAZJONALNE.EU (piękne i prakyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)