4 LO: PIERWSZA PORAŻKA SPARTY. CYKLON Z 3 PUNKTAMI

1:2

Pierwsza porażka Sparty Katowice w grupie mistrzowskiej stała się faktem. Pogromcą Sparty był Cyklon Rogoźnik.

Pierwsza połowa do zapomnienia przez Spartę , a dla trenera Czyża dobry materiał do analizy. Piłkarsko poziom drużyn był zbliżony, ale widać było, że bardziej zaangażowani są w grę goście, co udokumentowali już w 14 minucie. Na strzał z 16 metrów zdecydował się Dawid Jaskuła i piłka ku rozpaczy gospodarzy wpadła do siatki. W 22 minucie jedna z nielicznych, groźniejszych akcji gospodarzy zakończyła się strzałem z 5 metrów nad poprzeczką Aleksandra Januszkiewicza. Chwilę potem (28 min.) Bartosz Barchan oddał strzał z ostrego kąta, ale Krzysztof Pieczonka był na posterunku. W 39 minucie było już 0:2. Andrzej Wściubiak z bliska pokonał Pieczonkę. Przerwa i zasłużone 0:2 dla gości.
Druga połowa zaczyna się bramką dla Sparty. W 53 minucie strzałem z głowy z bliska Sebastian Gielza pokonał bramkarza gości. Wróciła nadzieja dla gospodarzy na korzystny wynik. W 64 minucie Sebastian Dudek dostał fajną piłkę, ale jego strzał zablokował obrońca Sparty i wybił piłkę na róg. Minutę później znów w pole karne gospodarzy wszedł Artur Jabłoński, ale uderzył piłkę zbyt słabo i Pieczonka złapał piłkę. Gospodarze odpowiedzieli ładnym strzałem Kamilem Bętkowskiego w 68 minucie, ale piłka przeszła obok słupka. Ostatnie minuty to napór Sparty i kontry gości. Kotłowało się pod bramkami, ale wynik się już nie zmienił.