SKS Łagisza 2:0

Po 2 porażkach wygrali…

SKS Łagisza, w sobotnie przedpołudnie podejmowała zawsze groźną i pełną doświadczonych graczy drużynę Cyklonu Rogoźnik. Po meczu walki 3 punkty zdobyła drużyna gospodarzy wygrywając 2:0.

W 12 minucie groźny strzał oddał Kamil Głośny, mogło być 0:1, ale świetną interwencją popisał się Bartłomiej Porada. W 27 minucie było 1:0. Bramkę z rzutu karnego – podyktowanego za rękę gracza Cyklonu – zdobył bardzo dobrze grający i chyba najlepszy tego dnia na boisku Kazach Mukhamedali Auyelbek. W 38 minucie ponownie dał znać o sobie Auyelbek oddając ładny strzał. W 44 minucie Auyelbek “kropnął z fałsza” w stronę bramki gości, piłka skręciła i wpadła w same okienko! Po dobrej, szybkiej, pełnej walki pierwszej połowie było 2:0.

Początek drugiej połowy należał do gości. Na bramkę strzelali Bartosz Barchan i Andrzej Wściubiak, jednak Porada w bramce spisywał się bardzo dobrze. Po naporze gości, gospodarze przeprowadzili w 57 minucie piękną akcję. Auyelbek w końcowej jej fazie podał do Nazara Korolevycha, a ten nie trafił w bramkę! Chwilę potem, bramkę Cyklonu ostrzeliwują Auyelbek i Mateusz Keller – bez powodzenia. W 60 minucie Auyelbek uderza piłkę głową, a ta trafia w słupek! W 80 minucie Korolevych uderza nad poprzeczką. Ostrzeliwanie bramki piłkarzy z Rogoźnika kończy w 86 minucie Jakub Sito. W doliczonym czasie goście mogli zdobyć honorową – zasłużoną dla nich – bramkę, ale znowu Porada pokazał (jak zawsze) klasę.

Podsumowując… Wygrana Łagiszy zasłużona, mogło być wyżej, ale też goście mieli swoje sytuacje bramkowe i gdyby na początku strzelili, wynik mógłby być inny. Po prostu tego dnia piłkarze Piotra Wybańskiego byli skuteczniejsi…

SKS Łagisza – Cyklon Rogoźnik   2:0 (2:0)