0:2

Rozwój Katowice czwartym półfinalistą

W III rundzie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice, Grunwald Ruda Śląska uległ na własnym boisku Rozwojowi Katowice 0:2 i to właśnie Rozwój uzupełnił stawkę półfinalistów. Przypominamy, że w półfinale czekają również LGKS Podlesianka Katowice, GKS II Katowice i MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie.

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Już w 5 minucie Jarosz uderzył z 11 metrów pod poprzeczkę i nie dał szans na reakcję bramkarzowi gospodarzy. Na 2:0 podwyższył ładnym strzałem z rzutu wolnego Brzeziński. Nie popisał się przy tej bramce bramkarz Grunwaldu Kowalczyk, który mógł się lepiej zachować przy obronie. Do przerwy nic się nie zmieniło. Wynik również nie zmienił się i po drugiej połowie, choć w doliczonym czasie gry Seroka mógł zdobyć honorową bramkę dla gospodarzy, ale piłka po jego strzale z 20 metrów trafiła w słupek.

Kamil Pągowski (trener Rozwoju): Cel wynikowy w postaci awansu do kolejnej rundy został zrealizowany. To był ciężki mecz, z dużą ilością walki fizycznej. W pierwszych momentach zdominowaliśmy drużynę Grunwaldu, ale później zobaczyła, że w naszych szeregach grają młodzi chłopcy, z którymi można powalczyć, poprzepychać się, powygrywać pojedynki. My w swoim stylu – chcemy stawiać na kolejnych młodych perspektywicznych chłopaków. Mieliśmy w tej rundzie cięższy moment, sporo problemów zdrowotnych i wtedy młodzi pokazali, jak chcą walczyć, grać, czego przykładem jest Maciek Józefów. W ostatniej chwili zdecydowaliśmy, by pojechał na mecz z Rekordem, a stał się podstawowym zawodnikiem w IV lidze. To są te momenty, które dają dużo radości i świadczą o tym, że cele, jakie wyznaczyliśmy sobie w pracy akademii dają efekty. Dużo jakości dają treningi z pierwszą drużyną, które mamy wspólnie raz w tygodniu. Krok po kroku możemy tworzyć fajny zespół w IV lidze. Każdy kolejny chłopak z roczników młodszych, 2007, czy 2008, będzie dążył do tego, by trafić do I drużyny i w niej się rozwijać.