2:2

W derbowym spotkaniu, dwóch sosnowieckich klubów padł remis 2:2, ale w tym dniu nie mecz był najważniejszy, a cel charytatywny. Na obiekcie przy ulicy Orląt Lwowskich był piknik charytatywny, którego celem była zbiórka pieniędzy na chorą Kornelkę Wach. Piknik był znakomity i mamy nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą w leczeniu i rehabilitacji młodej niwczanki.

Mimo upału, na obiekcie AKS-u oglądaliśmy żywe spotkanie, w którym nie brakowało walki. Mocno zaczęli goście. W 4 minucie Andrzej Jaros uderzył z bliska, ale bramkarz gospodarzy Radosław Wolak obronił. W 9 minucie ponownie Jaros uderza z bliska, ale nad poprzeczką. To chyba dało do myślenia zawodnikom Niwki, bo odpowiedzieli “z grubej rury”. W 12 minucie Arkadiusz Pajek zdobył bramkę i było 1:0. W odpowiedzi Mateusz Wiatr skopiował wyczyn swojego kolegi z 9 minuty i z bliska uderzył nad poprzeczką. Lepiej zachował się w 17 minucie Rafał Strzelecki i z bliska pokonał Wolaka, choć pomógł mu troszkę rykoszet, co nie zmienia faktu, że mecz zaczął się od nowa. Potem inicjatywę przejęła Niwka, która stworzyła sobie kilka fajnych sytuacji min. w 39 minucie Kacper Stefański urwał się zawodnikom Górnika i pognał sam na sam z bramkarzem gości, ale jak nie strzelił na 2:1, to chyba tylko on sam wie. W 41 minucie znowu uderza Stefański pod poprzeczkę, ale kapitalnie broni Łukasz Leśniewski. Pierwsza połowa kończy się remisem.

Drugą połowę mogli dobrze zacząć goście. W 47 minucie Mateusz Wybański z bliska nie pokonał Wolaka. Potem do głosu doszli gospodarze, którzy swoją przewagę udokumentowali w 69 minucie. Mariusz Korepta dośrodkował na głowę Artura Kmiecika i ten z bliska pokonał Leśniewskiego. Walczący do końca Górnicy pokazali charakter i odczekali, aż gospodarze się wyszumią i wyrównali stan meczu. W 80 minucie ładną główką popisał się Jaros. Do końca meczu była walka, ale obie ekipy bardzie myślały jak nie stracić bramki, niż ją zdobyć. Ten ciekawy derbowy pojedynek zobaczyło prawie 300 osób.

Gratulujemy całej społeczności niweckiej, a przede wszystkim Prezesowi Romanowi Kubiś, za zorganizowanie tego charytatywnego pikniku. Dziękujemy Wszystkim, którzy przybyli i w jakikolwiek sposób dołożyli swoją cegiełkę!

Dziękujemy Gospodarzom za gościnę i miłe przyjęcie!

AKS 1917 NIWKA – GÓRNIK SOSNOWIEC   2:2 (1:1)

Pajek 12, Kmiecik 69 (głową) – Strzelecki 17, Jaros 80 (głową)

źródło: własne, RaSa