LGKS 38 Podlesianka Katowice 1:1

Zwycięskie baraże katowiczan…

Pierwszy mecz wygrany 2:0 przez Podlesiankę. Rewanż wydawał się spacerkiem. Wystarczyło zremisować, a nawet przegrać 0:1, a i tak awans by się należał. Choć wszyscy wiedzą jak to jest w takich “łatwych meczach”. Można się sparzyć i to, co jest na wyciągnięcie ręki ucieka… Teraz jednak awans ekipie Dawida Brehmera nie uciekł…

Jeśli chodzi o samo spotkanie, to nie było to porywające widowisko. Gospodarze byli mądrze ustawieni i bardziej pilnowali tyłów, niż przodu. Goście próbowali, bo tak naprawdę oni musieli gonić wynik. Ale nic ciekawego w pierwszej części nie było.

Druga połowa podobna do pierwszej i bogatsza o dwie bramki. Nie były to jednak dwie bramki dla gości, doprowadzające do rzutów karnych. Po jednej strzeliły obie ekipy. W 83 minucie Łukasz Winiarczyk wykonywał rzut wolny. Piłka wstrzelona w pole karne przeleciała między zawodnikami i wpadła, ku uciesze kibiców z Podlesia do bramki. Tak naprawdę było po meczu, choć goście wyrównali chwilę potem. Georgii Merebashvili zdecydował się na strzał zza pola karnego i trafił w okienko bramki strzeżonej przez Artura Tomanka. Nikt się jednak tym golem nie przejął, bo wiadomo już było, że goście nie odrobią stat. Za chwilę już trwała na murawie feta, w której uczestniczyli wszyscy związani z Podlesianką. W górę polecieli trener Dawid Brehmer i prezes klubu Grzegorz Kubista. Ciekawym faktem były oświadczyny Marcina Rosińskiego, który zaraz po meczu się oświadczył. Szczęśliwa wybranka powiedziała TAK! Tej nocy Podlesie nie spało…

Podlesiance Katowice gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w III lidze!

Podlesianka Katowice – Podbeskidzie II Bielsko-Biała   1:1 (0:0)