Deszcz, słońce, zabawy, emocje, medale, kiełbaski, dyplomy… Działo się!

W sobotnie popołudnie, na katowickim Rapidzie odbyły się obchody zakończenia sezonu Akademii Sparty Katowice. Była to też okazja do świętowania setnych urodzin klubu Sparta. 

Pomimo, że początek był deszczowy, to nikomu to nie przeszkadzało. Na parkingu były zresztą rozłożone namioty, na których serwowano słodycze, owoce i napoje. Dla każdego coś miłego… Był również ambulans, przy którym leżały manekiny, na których można było ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy pod okiem Instruktorów, stała pamiątkowa, milicyjna Nyska, która wydawała fajne dźwięki i była dodatkową atrakcją dla dzieciaków. Było również stoisko z samochodami CUPRA, stoisko Fizjoterapeutów Wróbel. 

Jeśli chodzi o same boisko, to była strefa z kulami powietrza, do których można było wejść, były dmuchańce, były rozstawione małe bramki, które były oblegane non stop przez małych piłkarzy i ich rodziców. W międzyczasie rozgrywany był turniej rodziców. Każdy rocznik wystawił swoją drużynę, więc teraz rodzice mogli się wykazać swoimi umiejętnościami. Zabawa była przednia, ale momentami iskrzyło, więc każda drużyna chciała wygrać. Turniej wygrała drużyna rocznika 2015, która pokonała w finale drużynę rocznika 2010. Ciekawostką jest fakt, że w drużynie zwycięzców wystąpiła… Zosia Buszewska! Była reprezentantka Polski, była zawodniczka GKS-u Katowice, a obecnie zawodniczka Czarnych Sosnowiec. Na grę zawodniczki patrzyło się z wielką przyjemnością! Na mniejszym boisku prezentowały się również Mamy zawodników, które momentami czarowały zagraniami. 

Na sam koniec – już przy promieniach słońca – zagrali Oldboje Sparty. Piłkarze postawili na ofensywny futbol, stąd wynik był bardzo wysoki. Najważniejsze jednak były wspomnienia wspólnie rozegranych meczów i przeżytych przygód. Po spotkaniu nastąpiło wspólne zdjęcie, a następnie wspólny posiłek i konsumowanie smakołyków przygotowanych przez gospodarzy.

Całej Społeczności Sparty składamy jak najlepsze życzenia z okazji jubileuszu i życzymy już teraz 200 lat! 

 

« z 6 »

 

źródło: własne, lokalnapilka.pl

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • OKAZJONALNE.EU (piękne i praktyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  slaskisport.tv