1:1

Oba zespoły miały chęci na trzy punkty, lecz musiały zadowolić się tylko jednym…

Kiedy lider przyjeżdża do drużyny, która od 4 kolejek nie wygrała, to każdy kibic pomyśli, że wynik może być tylko jeden. Niestety nie zawsze tabele i statystyki grają, o czym przekonał się lider z Gliwic. Gra sosnowiczan od początku była dobra, widać było jakby to graczom gospodarzy bardziej zależało na wygranej. Goście jakby się przyczaili i czekali na to co zrobią Zagłębiacy.

Gospodarze od początku ruszyli na gości. W 10 minucie głową strzelał Mateusz Machała, ale bez powodzenia. Dwie minuty później Mateusz Mielczarek uderzył z daleka, ale bramkarz Piasta wybija na róg. W 17 minucie było już 1:0. Ładną akcją popisał się Mielczarek, który zszedł ze skrzydła do środka pola i oddał strzał po ziemi. Bramkarz Piasta nawet nie drgnął i odprowadził piłkę wzrokiem. W odpowiedzi, w 20 minucie zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, ale gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo. W 25 minucie strzał z boku bramki oddał Piotr Spende, ale bramkarz Zagłębia obronił. W 35 minucie znów aktywny tego dnia Mielczarek oddaje strzał, ale Bartłomiej Jelonek broni. Trzy minuty później mamy niespodziewany remis. Niespodziewany, bo nic nie wskazywało na to, że goście mogą wyrównać, a jednak… W ciężkiej sytuacji strzeleckiej znalazł się Spende, ale znalazł miejsce i prawie z zerowego kąta, mocnym strzałem pod porzeczkę pokonał Szymona Frankowskiego. Chwilę przed gwizdkiem dał o sobie jeszcze znać Antoni Kulawiak, ale jego piłka po jego strzale minęła słupek.

Druga połowa była już troszkę bardziej wyrównana (choć gospodarze mieli więcej sytuacji). Nie brakowało w niej walki i sytuacji do strzelenia bramki. Najbliżej strzelenia bramki byli goście w 67 minucie. Sebastian Dulęba popisał się główką, a z linii bramkowej wybił Sebastian Kopeć. Podobna sytuacja, ale po drugiej stronie była W 87 minucie. Maksym Niemiec oddał strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Piasta. Chwilę potem dobrze prowadzący to spotkanie (wraz z asystentami) sędzia Rafał Rokosz zakończył spotkanie i wszyscy uczestnicy tego meczu, mogli się udać do domu, na niedzielny rosół…

ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC – PIAST II GLIWICE   1:1 (1:1)

Mielczarek 17 – Spende 38

• OKAZJONALNE.EU (piękne i prakyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)