Unia już w pierwszej rewanżowej kolejce czekał ciężki sprawdzian z ambitnym Gwarkiem. Na bramkę czekaliśmy 67 minut, a spory udział w zwycięstwie miał Józef Misztal. Po meczu zadaliśmy kilka pytań zawodnikowi Unii. Oto co powiedział:

 

Sebastian Dziedzic: Panie Józefie, cenne trzy punkty idealnie otwierające wiosnę i spory Pana udział w tym zwycięstwie. Najpierw bardzo przytomnie zachował się Pan po uderzeniu “Joki”, by tuż przed końcem spotkania otworzyć drogę do bramki wprowadzonemu Maślance.

Józef Misztal: Na pewno zmierzyliśmy się z ciężkim przeciwnikiem i do tego musieliśmy jeszcze rywalizować o punkty na sztucznej murawie. Ważna dla spotkania była ta trzecia minuta z czerwoną kartką dla bramkarza Gwarka. Jednak od razu to nie pomogło, ponieważ nasz przeciwnik się cofnął, a my w pierwszej połowie przysłowiowo waliliśmy głową w mur. W końcu jednak po godzinie się udało i trzy punkty zostają w Dąbrowie.

SD: Właśnie takie sytuacje, kiedy gra się w dziesiątkę niejednokrotnie nie ułatwiają przebiegu meczu, a wprost przeciwnie mobilizują stratnych. To było widać do 45 minuty, bo tylko jeden strzał po Waszej stronie zagroził bramce Spałka.

JM: Wiadomo, że dopóki przeciwnik ma siłę dopóty się broni. Zaczęliśmy w drugiej połowie dobrze rozrzucać piłkę na boki, zagęszczać środek pola i w końcu zawodnicy z Ornontowic nie nadążyli. Później musieli się otworzyć, a my konsekwentnie dążyliśmy do strzelenia drugiej bramki.

SD: Widać, że w Unii jest pomysł na rozwój piłki. Robicie krok do przodu i ta mieszanka rutyny z młodością daje efekt.

JM: Musi tak być, że młodsi i starsi mają trzymać się razem. Młodsi się mają uczyć, a starsi przekazywać swoją wiedzę. Rzeczywiście widać, że nasza drużyna idzie do przodu, a atmosfery może zazdrościć nie jeden klub.

SD: Dziękuję za rozmowę. 

*Wyrażamy zgodę do kopiowania artykułu JEDYNIE przez strony klubowe w/w drużyn.

 

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • GOODLUCK (odzież, nadruki, akcesoria, piłki) tel: 694 727 782, mail: biuro@goodluck-sport.pl
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport