1:1

Emocje, oprawa, dmuchańce…

Derby Zagłębia cieszyły się dużą oglądalnością, do tego za płotem był piknik rodzinny, więc publika była po obu stronach boiska.

Sam mecz był też bardzo dobrym, szybkim widowiskiem. Obie ekipy grały szybką piłkę, stwarzały sobie sytuacje podbramkowe, no i w końcowym rozrachunku podzieliły się punktami. Zasłużenie padł remis 1:1.

Bramki padły w pierwszej połowie. W 14 minucie, w pole karne gospodarzy wpadł Bartosz Kaim i z bliska pokonał Rafała Dawida. Gospodarze ruszyli, by odrobić szybko straty. Próbowali przez długi czas, ale dopiero udało się w 37 minucie. Karol Góral na raty pokonał bramkarza gości. Do przerwy mieliśmy remis.

Druga połowa podobna do pierwszej. Oba zespoły dążyły do strzelenia zwycięskiej bramki. Bliżsi byli Górnicy, ponieważ w 62 minucie sędzia podyktował rzut karny, za zagranie ręką obrońcy. Niestety dla gości, strzał Mayera Zembrano obronił Dawid! Do końca meczu, obie ekipy się starały za wszelką cenę zdobyć zwycięską bramkę, lecz piłka nie chciała wpaść do bramki. O zaciętości spotkania świadczy ilość żółtych kartek – 6. Mecz był jednak toczony w atmosferze fair play i kibice opuszczający trybuny, mogli być w pełni usatysfakcjonowani.

Sarmacja Będzin – Górnik Piaski   1:1 (1:1)