0:1

Było to ważne spotkanie szczególnie dla gości, którzy chcąc myśleć o tym, by być dalej w czubie tabeli, nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów. Wiadomo było, że na GieKSie będzie bardzo ciężko. I tak też było…

Typowy mecz walki o każdy metr boiska. Tak było od 1 do 90 minuty. Wydawać by się mogło oglądając ten mecz, że skończy się on remisem. Ewentualnie jedna bramka może zadecydować o wygranej jednej lub drugiej drużyny. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie stworzyli goście. W 20 minucie ładną główką popisał się zawodnik Zagłębia Alex, ale bramkarz GieKSy obronił ten strzał. Druga połowa była podobna do pierwszej. Nikt nie dawał za wygraną i nie za dużo się działo pod bramkami, ale jak już była okazja to konkretna. Tak jak ta w 57 minucie, gdy na mocny strzał zdecydował się zawodnik GKS-u Kacper Pietrzyk. Bramkarz Zagłębia “wypluł” piłkę przed siebie wprost pod nogi kapitana Katowic, Alan Bród był trochę zaskoczony tą sytuacją i dobijając piłkę trafił ponownie w bramkarza Zagłębia. Zamiast 1:0 zrobiło się 0:1. Bardziej zdeterminowane Zagłębie dopięło w końcu swego w 82 minucie. Po centrze z rogu, stojący na krótkim słupku Alex przedłużył piłkę na długi, a tam już zamykał akcję Emil Kłosek i z bliska uderzył ją głową zdobywając zwycięską bramkę.

GKS II KATOWICE – ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC   0:1 (0:0)