2:3

Zrobili to! Ekipa Rafała Lisa wbrew przeciwnościom losu awansowała do grupy mistrzowskiej. Do tego awansu brakowało wygranej z Naprzodem. Po nerwowej końcówce Górnicy wygrali 3:2 i tą wygraną zapewnili sobie utrzymanie. Teraz już tylko będą się mierzyć z najlepszymi…

W pierwszej połowie po drużynie gości było widać tą presję, która na nich ciążyła. To piłkarze Grzegorza Wagnera mogli prowadzić 2:0. Najpierw oglądaliśmy rajd Adriana Palki w 16. minucie, który zamiast strzelać wcześniej chciał jeszcze minąć bramkarza Górnika i w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę gości. Im więcej upływało czasu, tym gra gości bardziej się zaczęła kleić. W 33. minucie po składnej akcji pierwszą bramkę dla gości zdobył Rafał Ludwig. Gospodarze mogli wyrównać w 44. minucie, ale strzał z dwóch metrów Roberta Pleszaka zablokował obrońca Górnika.

Druga połowa zaczęła się od bramki dla Górnika. W 55. minucie strzałem z bliska bramkarza Naprzodu pokonał Dawid Honysz. Kilka minut potem gospodarze mogli złapać kontakt, ale nawet wychodząc 3 na 1 nie potrafili pokonać bramkarza gości. Strzelili za to katowiczanie w 72. minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Daniel Lipok. W 82. minucie mogła paść czwarta bramka dla gości, ale Tomasz Botsch trafił w poprzeczkę. Skuteczność przyszła do gospodarzy w ostatnich pięciu minutach. Najpierw w 85. minucie trafił Marek Świerczyna, a w 90. minucie zmniejszył rozmiary porażki Pleszak. Na więcej już gospodarzom brakło czasu, a goście z wielką ulgą przyjęli końcowy gwizdek sędziego.

NAPRZÓD LIPINY – MK GÓRNIK KATOWICE   2:3 (0:1)