2:0

Szybkie 2 minuty…

Mecz dwóch drużyn katowickiej B klasy, przyciągnął jak na tą klasę rozgrywkową niezłą liczbę kibiców. Derby Mysłowic oglądało ponad 100 osób. Przeważali kibice gospodarzy, którzy głośno dopingowali swój zespół.

Patrząc na tabelę przed meczem, faworytem byli Górnicy, którzy zajmowali 4 miejsce, goście niestety z dołu tabeli. Mecz na początku był w marę wyrównany, jednak z biegiem czasu przewagę zaczęli osiągać gospodarze, którzy wywalczyli sobie w 29 minucie rzut karny. Konrad Żemlok pewnie wykorzystał jedenastkę. Lechiści rozpoczęli grę od połowy, jednak stracili piłkę, przejął ją Żemlok, który po kilkunastu sekundach od strzelenie pierwszej bramki, zdobył swoją drugą, pewnie pokonując Dominika Puternickiego. Wynikiem 2:0 skończyła się pierwsza połowa meczu derbowego.

W drugiej części, bramek nie zobaczyliśmy, ale nudów nie było, bo obie ekipy próbowały dążyć do strzelenia kolejnych bramek. Bliżsi byli piłkarze Sebastiana Goldy, ale albo zawodziła skuteczność, albo Puternicki bronił pewnie. Nic więc się już nie zmieniło do końca i pewne trzy punkty, dopisali do swojego dorobku piłkarze z Wesołej.

Dziękujemy za Gospodarzom za miłą gościnę!

Górnik Wesoła – Lechia 06 Mysłowice   2:0 (2:0)