5:0

Iskra Brzezinka awansowała do A klasy! Uczyniła to już w poprzednim meczu, ale teraz piłkarze Rafała Skrzypka mogli  – po awansie zdobytym na wyjeździe – spotkać się ze swoimi kibicami na własnym stadionie. Całemu klubowi składamy gratulacje i życzymy powodzenia w A klasie.

Ciśnienie zeszło z zespołu w tym tygodniu, bo cel w postaci awansu został zrobiony, ale chęć nie przegrania meczów do końca sezonu pozostała. Mecze z Koroną są meczami derbowymi więc można było przypuszczać, że emocji i starć nie zabraknie. Zanim się jeszcze mecz rozpoczął w ekipie gospodarzy krążyła wiadomość o wypadku Oskara Kyrcza, któremu uległ kilka godzin przed meczem, stąd drużyna postanowiła zagrać dla swojego kolegi (nasza redakcja życzy tą drogą dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boisko dla Oskara!).

Sytuacjami z tego meczu szłoby obdzielić kilka meczów. Gdyby celowniki gospodarzy były lepiej ustawione, to mecz zostałby już rozstrzygnięty w pierwszej połowie. Ostrzeliwanie bramki Korony zaczął już w 2 minucie Jakub Scąber. Korona odpowiedziała strzałem Krzysztofa Majewskiego (5 min.), ale bramkarz Iskry wybił piłkę na róg. Po rogu ktoś w zamieszaniu z Korony oddał strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybił zawodnik gospodarzy. W 7 minucie w zamieszaniu zawodnik gospodarzy trafił w poprzeczkę. W 17 minucie po centrze “Profesora” Adriana Wojtaszaka (najlepszy gracz tego meczu, którego w pewnym momencie nawet 3 zawodników Korony nie zdołało powstrzymać w tańcu z piłką) główką popisał się Maciej Głowacki, ale piłka przeszła obok słupka. Między 25, a 37 minutą Scąber i Samek nie trafiali do siatki – dwukrotnie bramkarz Korony wychodził zwycięsko z opresji). W 39 minucie jeden z nielicznych wypadów gości zakończył strzałem Fryś Sebastian, ale bramkarz Iskry obronił. W końcu dla brzezinian worek z bramkami otworzył w 44 minucie Samek.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla gości. W 51 minucie bramkarz Korony Adrian Forma zderzył się z zawodnikiem Iskry. Wyglądało to groźnie. Ale co warte podkreślenia, ładnie zachował się kapitan gospodarzy Wojtaszak, który podbiegł do Formana i pomagał Mu w dojściu do siebie. Mamy nadzieję, że kontuzja kolana okaże się niegroźna i bramkarz Korony wróci szybko na boisko. Forman jeszcze chwilę pograł, ale w 55 minucie musiał opuścić boisko i do bramki wszedł zawodnik Korony Cezary Tyran. Od tego momentu zaczęło się “dobijanie” Korony przez gospodarzy. Kolejne bramki dla Iskry zdobywali Dawid Skiernik ( 64 i 80 min.), Scąber (71 min.), Nagi (73 min.). Najładniejsza była ta ostatnia z 80 minuty. Dokładną – kolejną – centrą popisał się Wojtaszak, a piłkę z woleja uderzył Skiernik. Zasłużona wygrana Iskry, ale szacunek dla obu ekip, że w tym upale wytrzymali trudy meczu.

Prezes klubu Maciej Biesik po meczu powiedział: “Jesteśmy młodym Zarządem. Cieszę się z awansu, tym bardziej, że nie przegraliśmy jeszcze, jak i nasi Juniorzy, którzy powoli pukają do pierwszej drużyny. Mamy jeszcze kilku doświadczonych zawodników z przeszłością 3-4 ligową, a być może pojawią się i inni. Ta mieszanka eksplodowała i efekt jest bardzo dobry. Mamy dobre boisko, które doprowadziliśmy do dobrego stanu, odnowiliśmy pomieszczenia, mamy fajne stroje i wyglądamy tak samo. Mamy w planach już zacząć robić drugie mniejsze boisko treningowe za jedną z bramek. Także jestem bardzo zadowolony. W A klasie powalczymy i nie mówimy ostatniego słowa”.

Przypomnijmy, że kontrakt do czerwca 2023 ma podpisany trener Iskry Rafał Skrzypek, który z tego powodu był bardzo zadowolony. Oto co w lutym powiedział: “Mogę się tylko cieszyć z podpisania umowy z klubem LKS Iskra Brzezinka. Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzono mnie przez zarząd. Umowa podpisana ze mną do czerwca 2023 tylko potwierdza, że klub chce przywrócić dobre imię i wrócić do należytego miejsca, na jakim znajdował się lata temu. Są tu ludzie, począwszy od gospodarza obiektu, sponsorów, zarząd, prezesów, zawodników i kończąc na kibicach, którym zależy na odbudowaniu piłki dla Brzezinki. Widzę to przez pryzmat roku, od kiedy objąłem drużynę i dlatego zdecydowałem, że postaram się pomóż w tym celu”.

Jak widać w Brzezince dużo optymizmu i chęci do pracy. Co z tego wyjdzie pokażą kolejne miesiące. Mamy nadzieję, że tej chęci i zapału  szybko nie braknie…

Nasza redakcja bardzo dziękuje za miłe przyjęcie w klubie, na czele z Panem Prezesem Biesikiem. Dziękujemy!

ISKRA BRZEZINKA – KORONA HARMĘŻE   5:0 (1:0)