4:3 JSP Szczakowianka Jaworzno

Mecze między tymi drużynami zawsze wzbudzają emocje i wiadomo, że zobaczymy dużo bramek. Nie inaczej było teraz. Mnóstwo emocji, kartek i 7 bramek, a na koniec radość Unii i rozpacz Szczakowianki…

Początek meczu był udany dla gości. Już w 6 minucie po wrzutce Wawocznego Marcin Smarzyński strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy, piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. W 18 minucie zawodnik gospodarzy Dębowski stracił w środku boiska piłkę, przejął ją Budak, który pognał z nią w kierunku bramki gospodarzy i dośrodkował do nadbiegającego Cygnara, który z bliska zdobył drugą bramkę dla Szczakowianki. Ciekawe jaki byłby wynik meczu, gdyby w 43 minucie Borowski zdobył trzecią bramkę dla “Drwali”. Niestety dla gości piłka z 5 metrów poleciała nad poprzeczkę. W odpowiedzi minutę potem, skrzydłowy Unii wrzucił piłkę w pole karne Szczaksy, ta zrobiła kozioł i nie trafił w nią obrońca gości Gałka, ta trafiła do Stefańskiego, który ładnym strzałem pokonał Gargasza i do przerwy było już tylko 1:2.

Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca niż pierwsza. W 63 minucie kopia akcji zawodników Szczakowianki po której zdobyli drugą bramkę. Tym razem prawym skrzydłem pognał Jędrzęjczyk, który wrzucił piłkę w pole karne do nadbiegającego Stefańskiego, a ten po raz drugi pokonał Gargasza  i mieliśmy remis 2:2. Minęły dwie minuty i Szczakowianka wyszła ponownie na prowadzenie, a bramkę z rzutu karnego zdobył Wawoczny (65 min.). Minutę z prowadzenia cieszyli się goście, bo znowu prawą stroną urwał się rezerwowy Lipiec, który podał piłkę w pole karne Jędrzejczykowi, ten przymierzył, uderzył i piłka odbijając się od słupka potem od bramkarza gości wpadła do siatki. Ten remis byłby chyba najbardziej sprawiedliwy, ale Unia grała do końca. W 89 minucie po składnej akcji Cichy – Misztal – Maślanka ten ostatni z bliska zdobył czwartą, zwycięską bramkę dla dąbrowian. W ostatniej minucie meczu sędzia główny Dawid Bukowczan wyrzucił z ławki grającego trenera gości Pawła Cygnara, który krytykował jego decyzje.

UNIA DĄBROWA GÓRNICZA – SZCZAKOWIANKA JAWORZNO   4:3 (1:2)