1:3

W klasyku kobiecej ekstraligi Medyk Polomarket Konin wygrał w Sosnowcu z liderem piłkarkami Czarnych 3:1. W obu ekipach jest prawdziwy szpital, z tego powodu nie było wielu podstawowych zawodniczek w tym meczu. Trener Medyka Roman Jaszczak przyznał po meczu, że był to mecz Czarnych II z Medykiem II. Co nie zmienia faktu, że od kilku lat Czarne nie potrafią wygrać z Medykiem na własnym boisku. Porażka stała się faktem, ale piłkarki Sebastiana Stemplewskiego wciąż są liderem…Spotkanie to poprowadził po raz pierwszy w Ekstralidze kobiet Tomasz Musiał, który w męskiej Ekstraklasie poprowadził 230 spotkań…

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek, ale kilka sytuacji podbramkowych widzieliśmy. W 3 minucie Martyna Wiankowska wywalczyła rzut rożny. Po centrze w pole karne do piłki wyskoczyła Agnieszka Jędrzejewicz i uderzyła głową, ale słupek asekurowała Ernestina Abambila i spokojnie przejęła piłkę. W 10 minucie Jędrzejewicz oddała strzał, ale Oliwia Szymczak obroniła. W 13 minucie piłkarki Czarnych przejęły piłkę i w znakomitej sytuacji znalazła się Veronika Slukova, ale fatalnie spudłowała. W 17 minucie ponownie Jędrzejczyk uderzała, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W drugiej części pierwszej połowy do głosu doszły piłkarki Medyka i w 27 minucie na ładny strzał z daleka zdecydowała się Alicia Tamburro, piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. W 44 minucie sędzia spotkania Tomasz Musiał zamiast rzutu karnego pokazał żółtą kartkę Slukovej za próbę wymuszenia rzutu karnego. Zasłużony remis do przerwy.

W drugiej połowie zobaczyliśmy już to, co kibice lubią najbardziej, czyli bramki… Pierwsza padła już w 51 minucie. Gospodynie źle rozegrały rzut rożny i straciły piłkę. Piłkarki Medyka przeprowadziły wzorową kontrę. Piłkę na skrzydło dostała Julia Maskiewicz i wrzuciła ją w pole karne, tam znakomitym wolejem popisała się Natalia Chudzik i zrobiło się 0:1 i zrobił się mecz…W 53 minucie powinien być chyba rzut karny dla gospodyń, bo Maskiewicz faulowała Andree Horvathovą jak nie w polu karnym, to na pewno na linii pola karnego, ale sędzia Musiał podyktował “tylko” rzut wolny, który zmarnowała Wiankowska, bo piłka po jej strzale trafiła w mur i wyszła na aut. Do rzutu rożnego podeszłą Dorota Hałatek i po jej wrzutce zakotłowało się, tak, że po strzale Slukovej Abambila wybiła piłkę z linii bramkowej. Chwilę potem stoickim spokojem popisała się dobrze tego dnia broniąca Szymczak, która złapała wysoko piłkę na linii bramkowej i nie dała się przepchnąć piłkarkom Czarnych. Ten moment przewagi Czarnych został nagrodzony bramką. W 60 minucie Sandra Sałata fauluje Jędrzejewicz i tym razem sędzia Musiał dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Wiankowska. W odpowiedzi w 65 minucie Alexis Mugica popisała się ładną główką, ale piłka przeszła obok bramki. To był sygnał, że Medyk się nie zadowoli remisem. I w tej samej minucie Anna Gawrońska popisała się kapitalnym lobem – w towarzystwie trzech sosnowiczanek – nad Anną Szymańską wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 75 minucie Czarne wykonywały rzut wolny, ale piłka po strzale Horvathovej poszybowała nad poprzeczką. W 78 minucie Wiankowska z 5 metrów popisała się wolejem, niestety obok dla sosnowiczanek obok słupka. W odpowiedzi w 84 minucie Chudzik uderzyła minimalnie nad poprzeczką. W 88 minucie mogła wyrównać Jędrzejewska, ale piłkę po jej strzale wybiła dobrze ustawiona Maskiewicz. Co nie udało się Czarnym, udało się w 90 minucie Medykowi. Znów strata sosnowiczanek po swoim rogu. Piłkę przejęła Daria Nowak i założyła “siatkę” Klaudii Tobiczek, następnie podała do Michalopoulou, ta przebiegła z piłką w towarzystwie Julii Wycisk z 30 metrów i bez problemów skierowała piłkę obok wybiegającej Szymańskiej. Tym sposobem pierwsza porażka w tym sezonie Czarnych stała się faktem, ale patrząc na historię meczów sosnowiczanek z Medykiem u siebie można rzec, że tradycja nie wygrania z Nimi została podtrzymana…

KKS CZARNI SOSNOWIEC – MEDYK POLOMARKET KONIN   1:3 (0:0)