2:3

5 bramek w finałowym meczu w Kamyku…

Polonia Bytom pokonując Unię Rędziny w finale Poltent Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej 3:2, zdobyła okazały Puchar i czek na 40 tysięcy złotych. Pokonani otrzymali czek na 10 tysięcy złotych.

Początek meczu już pokazał, że to gracze Adama Burka będą prowadzić grę w tym meczu. Przewaga została udokumentowana golem w 30 minucie. Bramkę po strzale głową zdobył Michał Biedronka. Na 0:2 podwyższył w 56 minucie Krzysztof Ropski ładnym strzałem zza pola karnego. To prowadzenie jakby uśpiło polonistów, choć mieli oni okazję, by “zamknąć” mecz, ale jak nie strzelasz, to dostajesz… Dużo zamieszania na boisku robił wprowadzony w drugiej połowie Piotr Andrzejewski. I to właśnie on “podał tlen” swoim kolegom, strzelając bramkę głową w 62 minucie. Poloniści znowu razili nieskutecznością i zostali skarceni kontrą, która zakończyła się bramką. W 70 minucie ładnym wolejem popisał się Arkadiusz Porochnicki i ku uciesze miejscowej publiki zrobiło się 2:2! Niestety nie doczekali rzutów karnych piłkarze Roberta Siudy, bo w 85 minucie Tomasz Gajda bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego zdobył trzecią bramkę dla bytomian. Rozpaczliwe ataki unistów już nic nie dały i dobrze prowadzący ten mecz sędzia Maciej Kuropatwa zakończył spotkanie.

Puchary i medale wręczali: Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, Jakub Sokołowski właściciel firmy Poltent, Tomasz Wyszyński Prezes Podokręgu Bytom oraz Paweł Rybak Prezes Unii Rędziny. Nie brakowało innych gości. Finał z trybun oglądali: Prezes Honorowy Podokręgu Bytom Julian Rakoczy, Prezes Podokręgu Katowice Stefan Mleczko, Prezes Podokręgu Rybnik Andrzej Paulus, Prezes Podokręgu Sosnowiec Józef Grząba oraz Wiceprezes Podokręgu Tychy Grzegorz Morkis.

Drużynie Polonii gratulujemy zdobytego pucharu i przy okazji awansu do II ligi. Piłkarzom Unii również gratulujemy udanej drogi do tego finału, jak i samego występu w nim. Warto wspomnieć, że mecz oglądała spora rzesza kibiców, a najbardziej w dopingu brylowali młodzi piłkarze Unii Rędziny. Brawo za ten doping!

UNIA RĘDZINY – POLONIA BYTOM   2:3 (0:1)

Andrzejewski 62 (głową), Porochnicki 70 – Bedronka (głową) 30, Ropski 62, Gajda (z rogu) 85